Virüsün kamerayı kullanması

Alperen_51

Picopat
Daha fazla  
Virüsün kamerayı kullanmasından hep korkmuşumdur. Şimdi de telefonu elime bir aldım açtığımda kamera açıktı ekranda. Kullanımdan baktım 2 kere açılmış acaba elim değdi mi bilmiyorum. Ama virüsten de süpheleniyorum. Bir önceki konumdan bakabilirsiniz şüpheme. Kamerayı virüs açmış olsa illaki bir daha açar değil mi? O zaman anlarım virüs olduğunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky indirip tarat. Apk vs. indirdin mi? Yada herhangi bir sıkıntılı linke tıkladın mı?

Virüsün kamerayı kullanmasından hep korkmuşumdur. Şimdi de telefonu elime bir aldım açtığımda kamera açıktı ekranda. Kullanımdan baktım 2 kere açılmış acaba elim değdi mi bilmiyorum. Ama virüsten de süpheleniyorum. Bir önceki konumdan bakabilirsiniz şüpheme. Kamerayı virüs açmış olsa illaki bir daha açar değil mi? O zaman anlarım virüs olduğunu.
Bu virüs değildir, kamera mikrofon erişimi sağlayabilen virüsler RAT tarzı oluyor ama onlar da remote control gibi değildir yani gidip kamerayı açarak bakmaz.

Kaspersky indirip tarat. APK vs. indirdin mi? Ya da herhangi bir sıkıntılı linke tıkladın mı?

Kaspersky temiz çıktı. Son konumdada belirttim, bir linke basıp basmadığımdan şüpheliyim.

Bu virüs değildir, kamera mikrofon erişimi sağlayabilen virüsler RAT tarzı oluyor ama onlar da remote Control gibi değildir yani gidip kamerayı açarak bakmaz.

Yani kullansalar bile kamera önüme çıkmaz değil mi bir de şayet kullanırsa bunu tekrarlar değil mi eğer bir daha olursa sıfirlamayı düsünuyorumda.

Onu yapacak virüs kamera uygulamasını açmadan yapmayı da akıl eder. :D

Yani kullansalar bile kamera önüme çıkmaz değil mi?

Telefona baktım üzerinden 7-8 saat geçti bir daha açılma yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı