VirusTotal ile tarattığım bir dosyada virüs var mı?

Evet bende onun için konuyu açtım güvenli Defender'lar bir şey bulamamış.

Hocam ESET de var ama fp olabilir zaten dosyanın isminde hayır yok.

Malwarebytes vermiş. 22 tane anti virüs uyarı vermiş false positive olma olasılığı düşük. 2-3 adet bilinmeyen şey uyarı verse idi false olurdu ama değil.

Göremedim ben hocam.

Virüs var mı yok mu varsa neler var cevaplar mısınız?

@Lexyyy bir bakar mısın?

Hocam ESET de var ama fp olabilir zaten dosyanın isminde hayır yok.

Göremedim ben hocam.

@Lexyyy bir bakar mısın?
Dosya paketlendiği için bu şekilde algılanmış yani antivirüsler şüpheli olarak algılamış.
1677761497746.png

Virüs olabilir olmayada bilir önemli değilse kullanmayın.
Discord ile alakalı gibi gözüküyor ama yakınlık gösteren dosyalarda CS:GO için oyun hilesi olarak gözüküyor ve VMProtect çoğunlukla CS:GO hileleri için kullanılıyor (CS ile alakası varsa).
CS:GO.zip dosyası da UPX ile packlenmiş.

CS:GO ile alakalı olduğunu söylemiyorum sadece garibime gitti.

VMProtect Kernel modunda kullanılmış demekki yapan kişi programı korumak istiyor yani önemli bir program değilse açmayın çünkü paketlenen/şifrelenen/obfuscate edilen dosyanın içini ve tam olarak ne yaptığını görmek ve net olarak virüs mü değil mi diye karar vermek mümkün değil.

Hybrid-Analysis raporu hazırlayın. Önemli değilse de kullanmayın.
Hybrid Analysis: Free Automated Malware Analysis Service - powered by Falcon Sandbox Rehber: Hybrid Analysis Raporu Hazırlama

Dosya paketlendiği için bu şekilde algılanmış yani antivirüsler şüpheli olarak algılamış.
1677761497746.png

Virüs olabilir olmayada bilir önemli değilse kullanmayın.
Discord ile alakalı gibi gözüküyor ama yakınlık gösteren dosyalarda CS:GO için oyun hilesi olarak gözüküyor ve VMProtect çoğunlukla CS:GO hileleri için kullanılıyor (CS ile alakası varsa).
CS:GO.zip dosyası da UPX ile packlenmiş.

CS:GO ile alakalı olduğunu söylemiyorum sadece garibime gitti.

VMProtect Kernel modunda kullanılmış demekki yapan kişi programı korumak istiyor yani önemli bir program değilse açmayın çünkü paketlenen/şifrelenen/obfuscate edilen dosyanın içini ve tam olarak ne yaptığını görmek ve net olarak virüs mü değil mi diye karar vermek mümkün değil.

Hybrid-Analysis raporu hazırlayın. Önemli değilse de kullanmayın.
Hybrid Analysis: Free Automated Malware Analysis Service - powered by Falcon Sandbox Rehber: Hybrid Analysis Raporu Hazırlama
Şimdi farkediyorum ayrıntılar kısmında sunucularının linkleri yazıyor ve sunucularına girdiğimde CS:GO için hile olduğunu görüyorum.
Hile yapacaksanız yapmayın lütfen.

Geri
Yukarı