VirusTotal dosyada virüs buldu

darknet

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu fotoğrafta bir program yükledim ve VirusTotal taradım bu çıktı sizce bu ne anlama geliyor?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-23 233505.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-23 233505.png
    35,9 KB · Görüntüleme: 85
Veri topluyorlardır. Zaten verilerine erişebilirler Windows Microsoft'un. Microsoft değilse ve korsan uygulama yüklediyseniz dosyanın adını gizlemek için Microsoft yapmış olabilirler.

Merhaba arkadaşlar bu fotoğrafta bir program yükledim ve VirusTotal taradım bu çıktı sizce bu ne anlama geliyor?
Bu aslında virüs bulma olayı tamamen tarattığı virüs programıyla alakalı. Mesela ben operayı fln atıyorum kendi PC'mdeki onu bir tane saçma sapan virüs programı virüs görüyor ve malware trojan sallıyor bir şeyler. Ben virustotal'e bir şey attığım zaman eğer 10'dan fazla virüs gösteriyorsa yani 10 dan fazla program virüs var diyorsa indirmem. + Senin indirdiğin şey bir tık sıkıntı indirme.

False Positive sanırım. Kapersky indirip taratın. Şüpheli bir şeyler bulursa kaspersky kendisi kaldırır zaten.

False-positive gibi duruyor, az sayıda antivirüs tespit etmiş.
Yine de dosya adı garip görünüyor.

Şöyle oto Çeliker indirmiştim onda şüphelendim ve tarattım

Veri topluyorlardır. Zaten verilerine erişebilirler Windows Microsoft'un. Microsoft değilse ve korsan uygulama yüklediyseniz dosyanın adını gizlemek için Microsoft yapmış olabilirler.

Korsan hiçbir şey yüklemedim sadece oto Çeliker indirmiştim

Yeni konular

Geri
Yukarı