VirusTotal sonuçları nasıl?

289120

Hectopat
Makaleler
2
Bu ilk dosya.
Bu ikinci dosya.

Not: Dosyaları ben kullanmıyorum bir yakınım bana temiz mi diye danıştı bende size sormak istedim.
@Dutchman

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci dosyaya ben de pek güvenemedim. Öncelikle EXE dosyası, içindeki kodlamalardan dolayı virüs olarak algılayıp algılayamadığını bilemiyorum. Onun için pek bir şey diyemeyeceğim ama ben olsam ikinci dosyayı indirmezdim.

İlk dosya şüpheli, port açıp gelen bağlantıları dinleyebiliyor fakat bunu henüz gerçekleştirmemiş. Ayrıca dump edilmeye karşı bellekte bütünleşik alanlar oluşturuyor. Çok şüpheli, imzalar uyuşmamış olsa da zararlı aktivitesi içerme ihtimali var. Kullanmayın.

İkinci dosya HackTool, teleport aracı olduğu için kurulum dosyası zararlı algılanmış fakat setup dosyası sadece setup amacı gütmüyor. Açık bağlantı noktalarında kalıntılar bırakıyor. Kullanmayın, HackTool değil ancak zararsız da değil. Muhtemel botnet.

İlk dosya şüpheli, port açıp gelen bağlantıları dinleyebiliyor fakat bunu henüz gerçekleştirmemiş. Ayrıca dump edilmeye karşı bellekte bütünleşik alanlar oluşturuyor. Çok şüpheli, imzalar uyuşmamış olsa da zararlı aktivitesi içerme ihtimali var. Kullanmayın.

İkinci dosya hacktool, teleport aracı olduğu için kurulum dosyası zararlı algılanmış fakat setup dosyası sadece setup amacı gütmüyor. Açık bağlantı noktalarında kalıntılar bırakıyor. Kullanmayın, hacktool değil ancak zararsız da değil. Muhtemel botnet.

Hocam ilk dosya net limiter üzerinden başka bir dosyanın ayarlarıyla oynuyor.
İkince dosya ise crack net limiter dosyası.
İkinci dosyayı 4-5 ay önce kurmuştum sonra kaldırdım bir sıkıntı çıkarır mı?
Bir de arkadaşım bana bunları atınca taratmak için indirdim ZIP'den klasöre çıkardım bir şey olur mu?

Hocam ilk dosya net limiter üzerinden başka bir dosyanın ayarlarıyla oynuyor.
İkince dosya ise crack net limiter dosyası.
İkinci dosyayı 4-5 ay önce kurmuştum sonra kaldırdım bir sıkıntı çıkarır mı?
Bir de arkadaşım bana bunları atınca taratmak için indirdim ZIP'den klasöre çıkardım bir şey olur mu?
Klasöre çıkartmak sorun yaratmaz, WinRAR türevi uygulamaları istismar eden bir zararlı değil.

Ayarlarıyla oynadığı yazılım belirli bir port üzerinden istek alıyorsa o zaman teoride temiz diyebiliriz. Davranış analizini pek masum görmedim ben. Sistemimde yürütmezdim.

Crack hakkında da kıran kişinin insafına kalmış, tarama sonucu hacktool diyor fakat davranış analizi yine masum değil. Anti-debugging koymayı neden hedeflediği asıl soru.

Önceden yürüttüyseniz ve sistemde gözle görülür bir değişiklik yoksa bildiğimiz malware veya trojan türevlerinden değil. Botnet riski hala var. Botnet yazılımları sistemde olabildiğince sessiz kalması için tasarlanmış durumda.

Analiz raporlarına şüpheci yaklaştığımı göz önünde bulundurun. Güvenliği ön plana aldığım için riskli sınıfında üst noktaya konumlandırıyorum bu araçları.

Klasöre çıkartmak sorun yaratmaz, WinRAR türevi uygulamaları istismar eden bir zararlı değil.

Ayarlarıyla oynadığı yazılım belirli bir port üzerinden istek alıyorsa o zaman teoride temiz diyebiliriz. Davranış analizini pek masum görmedim ben. Sistemimde yürütmezdim.

Crack hakkında da kıran kişinin insafına kalmış, tarama sonucu hacktool diyor fakat davranış analizi yine masum değil. Anti-debugging koymayı neden hedeflediği asıl soru.

Önceden yürüttüyseniz ve sistemde gözle görülür bir değişiklik yoksa bildiğimiz malware veya trojan türevlerinden değil. Botnet riski hala var. Botnet yazılımları sistemde olabildiğince sessiz kalması için tasarlanmış durumda.

Analiz raporlarına şüpheci yaklaştığımı göz önünde bulundurun. Güvenliği ön plana aldığım için riskli sınıfında üst noktaya konumlandırıyorum bu araçları.
Glass Wire ile ağ trafiğine baktım hocam temiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı