VirusTotal sonuçlarından biri trojan diyor

CanbeyT

Centipat
Ben Xbox360 emülatör indirdim. Sonra Windows uyarı verdi ben yine de kurdum. Sonra Windows Defender ile taradım tertemizdi. Sonra Virüs Total'de tarattım 61/1 olarak Trojan olarak çıktı bir tane. Ne yapmalıyım, Trojan'ı nasıl silmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı konuyu 2. kez mi açtınız? 1 tanesinin trojan demesi false-positive gibi duruyor diye belirtmiştim. VirusTotal linkini paylaşın.

Defender'in uyarısını kaale almayıp sonra böyle pimpiriklenmek de ilginç bir durum. Sadece kurulum dosyasını algılamış olabilir, bu durumda tam sistem taramasında bir şey çıkmaması normal. Virustotal'de sadece 1 vendörün algılaması da ilginç, false-positiveler genelde başka vendörlerden çıkıyordu.

Sanırsam aldığı uyarı kontrollü dosya erişimi özelliğinden, zira Defender herhangi bir kullanıcı girdisi almadan virüsü siliyor zaten.

Kaspersky Antivirus indirin, ama virüsü temizlemek için değil bundan sonraki durumlarda aktif koruma için.
Trojanı temizlemek için ise Malwarebytes kullanacaksınız. Anti-Malware yazılımları Trojanlar üzerinde çok etkilidir zira trojanlar malware kategorisindedir.
Ayrıca sadece bir tanesinin virüs demesi de şüpheli bir durum, False-Positive olma ihtimali yüksek.

Kaspersky Antivirus indirin, ama virüsü temizlemek için değil bundan sonraki durumlarda aktif koruma için.
Trojanı temizlemek için ise Malwarebytes kullanacaksınız. Anti-Malware yazılımları Trojanlar üzerinde çok etkilidir zira trojanlar malware kategorisindedir.
Ayrıca sadece bir tanesinin virüs demesi de şüpheli bir durum, False-Positive olma ihtimali yüksek.
Bir daha bir trojan vakası ile karşılaştığınızda bir Anti-Virüs değil Anti-Malware kullanın. Trojanlar virüs değil malware sınıfında olduğundan Malwarebytes gibi Anti-Malware yazılımları çok daha etkili olacaktır.

Malware bir şemsiye terim. Bahsettiğin tarzda bir ilişki yok.

Yorumlariniz için teşekkür ederim bilgisayarımda trojan belirtisi yok depolama 635GB'di hâlâ aynı stabil çalışıyor. Ama ıçimde şüphe var. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bir de false pozativeyi bir anlayamadım.
Lütfen yardım edin ya.

Son düzenleme:
False positive virüs olarak algılanıp aslında herhangi bir zararı olmayan dosyalara denir. Bize Windows Defender'in hangi dosyayı virüs olarak algıladığını söylemezseniz bir fikir edinmemiz, yardımcı olmamız zor.

Dostlar . Kaskpery Kurdum 4 Farklı tarama Yaptım. Ve O Uyarı Verdiği Dosylari kontorl Etirdim Tertemiz Gözüküyor. Windows Defender 3 Tane Farklı Kontrol Yaptırdım Yine Temiz . Şimdiki Aşama nedir?
Evet dostlar artık actigim konuyu güncelliyorum. Öncelikle herhangibir trojan bulaşmamış. Sadece virüs Total 61/1 olarak sistem hatası almış. Windows 10 kulladigim için kurulum aşamasında güvenlik uyarı aldım. Zaten programı kulladigimda Windows 10 otamatikmen siliyor virüs ya da trojan. Hemen uyarıdan sildim. Sonra temp falan temizledim dosyayı sildim. Ardından tam tarama yaptım tehditleri sildim. Kaskpery tam tarama ıle sorun bitti trojan kalmadı. (Çözüldü) ekliye bilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı