VirusTotal sonucu olası riskler nedir?

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Bu APK'yi yanlışlıkla bir reklam üzerinden indirdim, yanlışlıkla da kurdum ardından hemen kaldırıp 4-5 tane antivirüs ile tarama gerçekleştirdim. Ancak içim rahat etmiyor.

Paylaştığım VirusTotal sonuçlarına göre bu APK'nın kurulu olduğunu varsayalım. Birçok ayrıntı mevcut. Bu sonuçları ve davranışları, çalışma hâlinde ne yaptığını yorumlayabilirseniz çok memnun olurum. (Relations ve Behavior sekmesini bilen birisi analiz ederse APK'nın ne yapmaya çalıştığını öğrenmiş oluruz.)

APK sıkıntılı gözüküyor adında bile hayır yok. MBAM ve Kaspersky ile tarama yaptıysanız içiniz rahat olsun.
Evet yaptım temiz çıktı. Ancak Kaspersky çok hızlı taradı birkaç saniye sürdü. Tam tarama nasıl yapabilirim? Ek olarak AVG, ESET ile de temiz çıktı.

İlginç, yanlışlıkla indirmeyi anlarım da kurma nasıl oldu acaba? Merak ettim.
Başka APK indiriyordum dalgınlıkla reklam APK'sına bastı elim. Yoksa APK kullanıyorum ve kullanmaya devam edeceğim. Yanlış anlaşılma olmasın. Normalde telefon kurulum için soruyordu ancak dediğim gibi dalgınlıkla Drive üzerinden direkt paket yükleyici şeklinde inince kurmuş bulundum.

Dropper, yani ek uygulama kurulumu için paket bırakıyor, net zararlı. Emin olmak adına;

Dropper, yani ek uygulama kurulumu için paket bırakıyor, net zararlı. Emin olmak adına;

Hocam paylaşacağım. Özel olarak bir şey yapmalı mıyım? Rehberi direkt uyguluyorum.

Geri
Yukarı