VirusTotal sonucu virüs mü?

Makaleler
13
Yer
Hinohara Nishitama

Şuna bi' bakabilir misiniz? Trojan falan sallamış gibi duruyor da kernel32.dll'i import etme sebebini anlamadım.

İletişime geçtiği domainleri ararken de efsanevi bir Technopat cezası buldum. #6 aynı cevabı vermedik :D

Şunlar da yanında sürpriz yumurta hediyesi olarak geliyormuş:

Şuna bi' bakabilir misiniz? Trojan falan sallamış gibi duruyor da kernel32.dll'i import etme sebebini anlamadım.

İletişime geçtiği domainleri ararken de efsanevi bir Technopat cezası buldum. #6 aynı cevabı vermedik :D

Hocam ne içine koyulmuş bu yazılımlar.

Sonuçtu bu kadar şey yazsa da görünmeyen keylogger ve benzeri virüsler olabilir o yüzden bilmediğiniz şeyleri indirmeyiniz. (ben böyle bir dosyayı asla indirmezdim.)

Hocam öncelikle bu Synaptics denen virüs bana bulaşmıştı çok önceden. Tüm dosyalarınıza kendini enjekte ediyor enjekte eden dosyalarınızı çalıştırmaya çalıştığınızda "Synaptics.exe - Bozuk görüntü" vb. hatalar çıkarıyor. CCleaner yükleyip temizleme yaptım, sonra antivirüslerle taradım ama dolayısıyla dosyalarıma enjekte ettiği için antivirüslerim enjekte edilen dosyaları sildi. Yani o süpriz yumurta baya kötü.

Hocam öncelikle bu Synaptics denen virüs bana bulaşmıştı çok önceden. Tüm dosyalarınıza kendini enjekte ediyor enjekte eden dosyalarınızı çalıştırmaya çalıştığınızda "Synaptics.exe - Bozuk görüntü" vb. hatalar çıkarıyor. CCleaner yükleyip temizleme yaptım, sonra antivirüslerle taradım ama dolayısıyla dosyalarıma enjekte ettiği için antivirüslerim enjekte edilen dosyaları sildi. Yani o Sürpriz yumurta bayağı kötü.

Büyük kumar. Değer mi bilemedim.

Geri
Yukarı