VirusTotal sonucu yorumlama

Birisiokadar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Discord'dan birisi 1250 VP karsılıgında dememi istedi ama ben de kuşkulandım bir tarayayım dedim. Bu aşagıdaki sonuç çıktı. Virüslü mü? VirusTotal ile taradım.

1670620713644.png

Discord'dan birisi 1250 VP karsılıgında dememi istedi ama ben de kuşkulandım bir tarayayım dedim. Bu aşagıdaki sonuç çıktı. Virüslü mü? VirusTotal ile taradım.

Eki Görüntüle 1598330

VirusTotal linkini atmazsanız kesin bir şey diyemeyiz ki atsanız bile kesin bir şey dememiz söz konusu olamaz. En azından atarsanız daha çok detaya erişiriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam teşekkür ederim yardımınız için.
Arkadaşlar ben bir gerizekaliyim. Dosyayı silerken yanlışlıkla açtım. CMD açıldı. Saniyesinde Ethernet'i cıkardım format atacagım PC'ye. 0 Risk

Kod:
<Objs Version="1.1.0.1" xmlns="http://schemas.microsoft.com/powershell/2004/84"><obj S="progress" RefId="8"><TM RefId="0 "><T>System.Management.Automation.PSCustomObject</T><T>System.Object</T></TN><S><164 N="SourceId">1</164><PR Record" ><AV>Preparing modules for first use.</AV><AI>0</AI><Nil /><PI>-1</P><PC>-1</PC><T>Completed</T><SR>-1</SR><SD> </TD></ PR></MS></obj></objs>

Bu koddan anlaşılanilecek bir şey var mı hocalarım?

Dosya Ekleri

• IMG_20221210_004321.jpg
    IMG_20221210_004321.jpg
    260,8 KB · Görüntüleme: 133
Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam teşekkür ederim yardımınız için.
Arkadaşlar ben bir gerizekaliyim. Dosyayı silerken yanlışlıkla açtım. CMD açıldı. Saniyesinde Ethernet'i cıkardım format atacagım PC'ye. 0 Risk

Kod:
<Objs Version="1.1.0.1" xmlns="http://schemas.microsoft.com/powershell/2004/84"><obj S="progress" RefId="8"><TM RefId="0 "><T>System.Management.Automation.PSCustomObject</T><T>System.Object</T></TN><S><164 N="SourceId">1</164><PR Record" ><AV>Preparing modules for first use.</AV><AI>0</AI><Nil /><PI>-1</P><PC>-1</PC><T>Completed</T><SR>-1</SR><SD> </TD></ PR></MS></obj></objs>

Bu koddan anlaşılanilecek bir şey var mı hocalarım?

İlgili raporları hazırlayıp link paylaşın detaylı bakalım, şu anlık FUD görünüyor, YARA ve MITRE setlerinden kaçamamış, format mantıklı fakat cihazı ağa bağlamayın şimdilik.

Hocam görev yöneticisinden güvenli oldugundan emin oldugum uygulamalar dışında hepsini kapattım o şekilde max 1.5 dk da kaspersky indirip taramayı başlattım. şuan hızlı tarama bitmek üzere. tam taramayı başlatacağım ardından.

rar dosyası olarak attım o fark ettirir mi ? exe olarak boyutu büyük geliyordu

Son düzenleme:
Hocam görev yöneticisinden güvenli oldugundan emin oldugum uygulamalar dışında hepsini kapattım o şekilde max 1.5 dk da kaspersky indirip taramayı başlattım. şuan hızlı tarama bitmek üzere. tam taramayı başlatacağım ardından.

rar dosyası olarak attım o fark ettirir mi ? exe olarak boyutu büyük geliyordu
Arşiv şifreli miydi?
VirusTotal'de attığınız dosyanın aynısını taratın.

Ekleme: Kullanmayın, muhtemel FUD.

Geri
Yukarı