VirusTotal sonucunda dosya virüslü müdür?

Benim sistemim şu şekilde: Avast, Eset, Kaspersky, BitDefender, MalwareBytes, Avira Bunlar harici diğerlerini dikkate almıyorum. Attığınız linkte Eset virüs demiş, benim prensiplerime göre virüstür ve indirmezdim. Diğerleri deseydi indirirdim. Takdir sizin. Bazen yayıncı kimliğini bulamadıkları içinde virüs diyorlar ama o ayrı bir konu.

Eset gibi iyi bir antivirüs virüs olarak tespit etmiş. Ancak kaspersky malwarebytes avast gibi diğer antivirüsler virüs olarak çıkarmamış. Virüslü değil gibi ama virüslü de sanki. Her ihtimale karşı ben indirmezdim.

Bir dosyanın virus olduğunu bilmek için programlar virüs veritabanına işlenmiş olması gerekmektedir. Bu yüzden bazı virüsler veri tabanlarında bulunmayan antivirüs programları tarafından virüs olarak algılanmaz. Bir hususta tehtit durumu bazı Antivirus programları kendi politikaları gereğince bazı unsurları kendinde tehtit görürken (autoit scriptleri) bazıları görmez. Ve son olarak başka konuya da yazdım buraya da yazayım. Aşı gibi düşünmek lazım bazen de önce hastalık çıkar sonra aşı çıkar. Önce virüs çıkar kimse bilmez sonra tanı konulur Antivirus programları bunu veri tabanlarına eklerler.

Geri
Yukarı