VirusTotal Ventoy'da virüs buluyor

Halileo Halilei

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Ventoy'un zip dosyasını VirusTotal ile tarattığımda Jiangmin Trojan.Generic.hpoeo ve MaxSecure Trojan.Malware.300983.susgen diye iki tane tehdit buluyor. Ventoy aslında açık kaynak kodlu bir program olduğu için bu durum beni şaşırttı. Acaba false-positive olabilir mi?

Merhaba Ventoy'un ZIP dosyasını VirusTotal ile tarattığımda Jiangmin Trojan. Generic. Hpoeo ve MaxSecure Trojan. Malware.300983.susgen diye iki tane tehdit buluyor. Ventoy aslında açık kaynak kodlu bir program olduğu için bu durum beni şaşırttı. Acaba false-positive olabilir mi?

Evet. Büyük ihtimalle false-positive'dir.

Merhaba Ventoy'un ZIP dosyasını VirusTotal ile tarattığımda jiangmin trojan. Generic. Hpoeo ve maxsecure trojan. Malware.300983.susgen diye iki tane tehdit buluyor. Ventoy aslında açık kaynak kodlu bir program olduğu için bu durum beni şaşırttı. Acaba false-positive olabilir mi?

Anladığım kadarıyla bu bir ISO çeviricisi ya false positivedir ya da USB'yi biçimlendirdiği için virüs olarak görülüyordur.

O programları dikkate almazdım. Totalde test yaparsam Kaspersky, G DATA, Bitdefender, gibi firmaların uyarılarına bakarım. İlave olarak Eset, Norton, Fsecure da eklenebilir.

Geri
Yukarı