VirusTotal yanlış olabilir mi?

Kensaiqw

Centipat
Daha fazla  
Selam. Ben PS3 kolumu bilgisayara bağlamak için YouTube'dan bakıp bir setup kurdum ve Kaspersky ile tarattım bir sonuç çıkmadı. Bugün arkadaşa atacağım için can sıkıntısına VirusTotal'de tarattım ve 2 tane zararlı yazılım algıladı(sadece 1 exede).sonra içimin rahat etmesi için Malwarebytes indirip ona da tarattım onda da bir sorun yok sizce VirusTotal yanlış olabilir mi?

VirusTotal sonucunun linkini buraya atabilir misiniz? False-positive (yanlış alarm) olabilir.

Efendim VirusTotal'a benim şahsen güvenim yok sebebini sorarsanız şuki virüslü şeyleri virüssüz deyip virüssüz şeylerin üstüne oynuyor örneğin RAR'daki bir şeyi hiçbişekilde anlamıyor siz gidip virüslü bir şeyi RAR'a koyun VirusTotal taratın anlamıyıcaktır virüs olduğunu Kaspersky ve malware bir şey demediyse güvenebilirsiniz (bence)

Efendim VirusTotal'a benim şahsen güvenim yok sebebini sorarsanız şuki virüslü şeyleri virüssüz deyip virüssüz şeylerin üstüne oynuyor örneğin RAR'daki bir şeyi hiçbişekilde anlamıyor siz gidip virüslü bir şeyi RAR'a koyun VirusTotal taratın anlamıyıcaktır virüs olduğunu Kaspersky ve malware bir şey demediyse güvenebilirsiniz (bence)
RAR içindeki gözükmez zaten.

RAR içindeki dosyanın içeriğini taramak için RAR içinden çıkarmak gerekir bu da azımsanmayacak şekilde işlemci kullanımı demek.

Antivirüslerin çoğu bile bunu yapmıyor. RAR dosyaları zaten kendi halinde dosyalardır.
İçindekiler çıkartılmadığı sürece zarar veremezler.

Yeni konular

Geri
Yukarı