VirusTotal'e yüklenen dosya virüslü mü oluyor?

Bu listede genel olarak dikkate alman gereken maks. 10 tane marka vardır. Bitdefender, Malwarebytes, Symantec, Comodo, Kaspersky, Eset haricini ben dikkate almam.
Ayrıca taratacağınız dosyaları ZIP olarak taratmayın güvenli değil.

malwarebytes virüs demiş ama yüksek ihtimal false positive

Dosya bazlı taratamıyorum. DLL olarak mı taratmalıyım?

Dosya bazlı attığımda da 2 tane bilmediğim kaynak malicious diyor. Virüs var mı yok mu? Ona göre format atacağım.

Son düzenleme:
Dosya bazlı taratamıyorum. DLL olarak mı taratmalıyım?

Dosya bazlı attığımda da 2 tane bilmediğim kaynak malicious diyor. Virüs var mı yok mu? Ona göre format atacağım.
Format atmana gerek yokki kaspersky kur veya malwarebytes indir tarat yeterli.

VirusTotal sonucunu doğru okumak önemli. Yorumlardaki yaklaşımlar ise ne yazık ki tamamen yanlış.

Kodladığınız uygulamadaki herhangi bir şey sezgisel tespiti tetikliyor, bu sebeple zararlı uyarısı veriliyor ancak bu false-positive. ZIP şeklinde taratmada sorun yok, arşivde şifre yoksa otomatik olarak içindekileri de tarıyor.

Filescan adlı rapor suspicious yani şüpheli diyor. Lakin diğer hybrid-analysis raporu bir sorun tespit etmedi.
Aşağıda link lakin filescande tekrar taramıyor process requestte takılı kaldı.

VirusTotal sonucunu doğru okumak önemli. Yorumlardaki yaklaşımlar ise ne yazık ki tamamen yanlış.

Kodladığınız uygulamadaki herhangi bir şey sezgisel tespiti tetikliyor, bu sebeple zararlı uyarısı veriliyor ancak bu false-positive. ZIP şeklinde taratmada sorun yok, arşivde şifre yoksa otomatik olarak içindekileri de tarıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı