Vision Pro'nun tasarımı Meta tarafından daha önce bulundu mu?

maraushi

Hectopat
Makaleler
18
Merhaba, dikkatimi çekti ve Meta Quest Pro tanıtım videosuna tıkladım ve 1 yıl önce yayınlandığını gördüm. Sonra Apple Vision Pro ile tasarımsal olarak benzediğini fark ettim ve onun da tasarımının benzediğini fark ettim. Hangi marka bu tasarımı önce buldu?
Vision Pro tanıtım tarihi: 5 Haziran 2023
Meta Quest Pro tanıtım tarihi: 11 Ekim 2022

1707423772271.png

1707423807062.png

Ben Vision Pro tasarımını özgün sanıyordum siz ne düşünüyorsunuz?

Fiyatı 3500 dolar olunca inanın tasarımını hiç önemsemedim.

Görünene göre Meta ilk bu tasarımı yapmış. Apple FaNbOy'ları bu şekilde bir tasarımı başka bir markada görse (power gibi) demediklerini bırakmazlardı ama...

Vision Pro'da oyun oynama vb. özellikler yok diye biliyorum. Çalıntı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca vision Pro'da el için kontrolcü de yok. Bir ihtimal görünüşünden esinlenmişlerdir.

Merhaba, dikkatimi çekti ve Meta Quest Pro tanıtım videosuna tıkladım ve 1 yıl önce yayınlandığını gördüm. Sonra Apple Vision Pro ile tasarımsal olarak benzediğini fark ettim ve onun da tasarımının benzediğini fark ettim. Hangi marka bu tasarımı önce buldu?
Vision Pro tanıtım tarihi: 5 Haziran 2023
Meta Quest Pro tanıtım tarihi: 11 Ekim 2022

Eki Görüntüle 2111096
Eki Görüntüle 2111097

Ben Vision Pro tasarımını özgün sanıyordum siz ne düşünüyorsunuz?
Apple, Meta'nın tanıtımından daha önce bunun planlamasını yapmıştır, taslak hazırdır. Bu bir ihtimal eğer gerçekten böyleyse niye değiştirmediler derseniz; Apple kolay kolay taslağından vazgeçmez.

1707424527502.png

1707424542524.png

Yani, yorum size kalmış ancak çalınmış bir tasarım olarak görmüyorum. İki gözlüğün tek benzer yönünü söylerseniz daha farklı bir yorumla cevaplayabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı