Çözüldü Viski bardağa neden az konulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Finch0900

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, dizilerde hep görüyorum. Viskiyi az bir şey koyuyorlar. Shot atmıyorlar düz içiyorlar sonra yine şişeden az bir şey dolduruyorlar. Neden? Arama motoruna "whiskey in a glass" yazdığımız zaman bile görsellerin çoğunda az bir şey viski konulmuş. Direkt bardağı doldursalar küçük bir yudum alsalar ya. Konuya yanıt gelmez yüksek ihtimal ama sormak istedim.

viski2.jpg

viski3.jpg

viski1.jpg

Çözüm
Sebebi sadece buz değildir, sek içseniz dahi bardağın yarısı boş bırakılır, bu konyak içerken de böyledir, aslında şarap içerken de. Sebebi buharının bir miktar bardağın içinde kalması, böylece içkinizi içerken kokusuna da maruz kalmanızdır.
Viski ağır bir içecektir. Bir tüm bardağı bile kafanızı bulandırmaya yeter.

Merhaba arkadaşlar, dizilerde hep görüyorum. Viskiyi az bir şey koyuyorlar. Shot atmıyorlar düz içiyorlar sonra yine şişeden az bir şey dolduruyorlar. Neden? Arama motoruna "whiskey in a glass" yazdığımız zaman bile görsellerin çoğunda az bir şey viski konulmuş. Direkt bardağı doldursalar küçük bir yudum alsalar ya. Konuya yanıt gelmez yüksek ihtimal ama sormak istedim.

Eki Görüntüle 1359179
Eki Görüntüle 1359178

Eki Görüntüle 1359181

Viski çok sert bir içkidir, bir yudumu bile insanı çarpabilir, öyle % 4-5 alkollü sarı Tuborg'a benzemez😀. Diğer bir sebebide kokusudur.

Geri
Yukarı