Visual Basic Nasıl Dildir

Phython'u salt olarak öğrenmek sizi istediğiniz yere götüremez. Phyton'un kütüphanelerini de öğrenmeniz gerek. Ben size phython'u tavsiye etmiyorum. Size kim ne dedi de phyton'a yöneldiniz onu da merak ettim açıkçası. Yine de ısrar eder iseniz ihtiyaç duyacağınız kütüphaneler masaüstü işin Pyqt, Web için Django, mobil için ise Kivy.

Bu arada Python veritabanı nedeni ile bilimsel araştırmalarda en çok kullanılan dillerden biridir. Ben size biraz araştırmanızı öneriyorum.

Phython'u salt olarak öğrenmek sizi istediğiniz yere götüremez. Phyton'un kütüphanelerini de öğrenmeniz gerek. Ben size phython'u tavsiye etmiyorum. Size kim ne dedi de phyton'a yöneldiniz onu da merak ettim açıkçası. Yine de ısrar eder iseniz ihtiyaç duyacağınız kütüphaneler masaüstü işin Pyqt, Web için Django, mobil için ise Kivy.

Bu arada Python veritabanı nedeni ile bilimsel araştırmalarda en çok kullanılan dillerden biridir. Ben size biraz araştırmanızı öneriyorum.
Python dili, hiçbir bilgisi olmayanlar, programlama dersi almayanlar için başlanması en ideal dildir. İsteğe bağlı, ön aşama olarak programlamacının kodlarla arasını iyileştirmek ve programlamacıyı kodlara alıştırmak amacı ile öğrenilir. Ben zaten kodlarla arası iyi olan birine Python ile başla diye tavsiye vermem. Bu arada neden tavsiye etmediğinizi açıklarsanız sevinirim?

Python dili, hiçbir bilgisi olmayanlar, programlama dersi almayanlar için başlanması en ideal dildir. İsteğe bağlı, ön aşama olarak programlamacının kodlarla arasını iyileştirmek ve programlamacıyı kodlara alıştırmak amacı ile öğrenilir. Ben zaten kodlarla arası iyi olan birine Python ile başla diye tavsiye vermem. Bu arada neden tavsiye etmediğinizi açıklarsanız sevinirim?

Google'nin, YouTube'nin motorlarının yazılımında kullanılan, CERN laboratuarlarında sürekli kullanılan, yine CERN de yanılmıyorsam 2009 da Nobel fizik ödülünü alan projede kullanılan programlama dilini programlacıyı kodlara alıştırmak için öğrenilir olarak mı nitelendiriyorsunuz? Phython'u bilmiyorum ben. Linux kullandığım için sürekli Phython'un neler yapabileceğini biliyorum. Denemişliğim de vardır ama ileri gidemedim. Ben konuyu açan arkadaşa tavsiye etmedim, yanlış anlaşılmasın. Daha imzadaki linkleri göremiyor kendisi.

Sizin Python bilginiz ne düzeydedir acaba ?

Link vereceğim, bi açıp bakın derim.

Episode #29 Python at the Large Hadron Collider and CERN - [Talk Python To Me Podcast]

Google'nin, YouTube'nin motorlarının yazılımında kullanılan, CERN laboratuarlarında sürekli kullanılan, yine CERN de yanılmıyorsam 2009 da Nobel fizik ödülünü alan projede kullanılan programlama dilini programlacıyı kodlara alıştırmak için öğrenilir olarak mı nitelendiriyorsunuz? Phython'u bilmiyorum ben. Linux kullandığım için sürekli Phython'un neler yapabileceğini biliyorum. Denemişliğim de vardır ama ileri gidemedim. Ben konuyu açan arkadaşa tavsiye etmedim, yanlış anlaşılmasın. Daha imzadaki linkleri göremiyor kendisi.

Sizin Python bilginiz ne düzeydedir acaba ?

Link vereceğim, bi açıp bakın derim.

Episode #29 Python at the Large Hadron Collider and CERN - [Talk Python To Me Podcast]
Ben Python'u öğrenmedim, sebebi de açıkladığım şekilde. Sadece ''Hello World!'' yazıp çıktım diyebilirim :) Sizin gibi, ben de ileri gitmedim. Fakat zaten ben kullanım alanı az demedim, tam tersine birçok önemli şirket bu dili kullanıyor ve bu nedenle siz bu dile zor diyemezsiniz. Gayet de diğer dillere göre başlangıç seviyesindedir, kolaydır. Verdiğiniz linki inceleyeceğim.

Python kod dizilimi bakımından, C++' a göre olsun Java'ya göre olsun daha okunaklı bir dildir ve daha az kod yazarak işler yaptırabilirsiniz. Birde programlama dili öğrenmek gibi bir amacın varsa ilk önce araştırmacı olacaksın ama sen daha Python' u bile nereden indireceğini bize soruyorsun. Halbuki Google' ye "Python" yazsan kendi sitesi çıkacak karşına.

Nasıl yani? Ne indirmesinden bahsediyorsunuz? Python dilini biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız yine rehberde yazılı olan ama sizin ısrarla görmediğiniz kaynaklar olarak: Khan Academy, Çizgi Tagem, Açık Akademi gibi sitelerden veya mobil olarak öğrenmek istiyorsanız SoloLearn adlı yapımcıdan öğrenebilirsiniz.
İngilizce bilmeyen ne yapcak peki?
Birde https://www.technopat.net/sosyal/konu/bilgisayar-ve-yazilim-muehendisligi-farklari.413980/
Bu konuya bakabilirmisiniz sizin bu konuda bilgili oldugunuz kanatindeyim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı