Visual Basic Torrent Misali Uygulama Yapma

ereniontelrunya

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, sormak istediğim konu şu ;

Visual basic'de kendi arşivlediğim wallpaper ları filmleri felan indirebilecekleri bir platform yapmak istiyorum.
Bunu yaparken nasıl bir yol izlemeliyim onların indirmelerini sağlayabilecek bir yol var mı ?

Tam açıklayamadım ama umarım anlamışsınızdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam bir bilgim yok ama bildiğim bir şey varsa visual basic ile istediğin programin sağlikli bir şekilde yazilamayacaği. Torrent tarzi yazilimlar genellikle C\C++ soket programlama ile yazilir diye biliyorum.

Sizin aradığınız şey torrent değil. Torrentte dosyalar arasında gezinerek veriye ulaşmanız mümkün değil. Torrent indirirken sadece dosyaları indirip indiremeyeceğinizi seçebilirsiniz.
Sizin aradığınız şey ise Onedrive veya Azure entegrasyonu. Sizin işinizi Onedrive görecektir.
Ayrıca program yazmanıza gerek yok Onedrive klasörünüzü paylaşmak istediğinizde Onedrive size bağlantıyı oluşturuyor. Siz de bu bağlantıyı arkadaşlarınızla paylaşarak dosyalarınızı paylaşmış oluyorsunuz.
Yok ben gene de program yazmak istiyorum diyorsanız başlamanız gereken yer Onedrive dosyalarına erişmek için "The Live SDK".
Burada kullanıcı girişi nasıl yapılır, indirme ve yükleme nasıl yapılır hepsi anlatılmış. Gerisi sizin tasarım ve programlama becerinize kalıyor. Programı WPF veya Universal Windows App ile yapmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı