Visual Basic vs Visual Basic .NET

İnsan08

Femtopat
Daha fazla  
Bu ikisi arasında ne fark var? Hangisi daha? İyi bu yazılım dilleri ile oyun motoru, oyun 3D, program, kodlayabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
.NET olan, Net Framework ile çalışıyor. Diğeri saf VB. Oyun motorları bu eski dili kullanmıyor. C# veya C++ gibi dillere yönelin.
Hocam yanlis bilgi vermeyin. Visual Basic 6.0 da yapilmis oyun motoru var. Iste dev proje:

@Guwandykow Seyitbay resmi bir oyun motoru mu peki? Yanlış bilgi verdiğimi söylüyorsanız iyi bir kaynak vermeniz gerekir. GitHub'da yer alan bir proje dediğimin yanlış olduğunu göstermez. Ek olarak 2021 yılında yazılmış bir mesaj. Son olarak 2021 yılı dahi olsa resmi olarak desteği süren güncel bir oyun motoru var mı?

Dex 3D oyun motoruda vb6 da yapildi hocam ben size programlama dillerini kucumsememenizi oneriyorum.
Oyun motorunun linki:

@Guwandykow Seyitbay hayır, yanlış anlamışsınız. Ben küçümseme yapmıyorum. Gerçeği söylüyorum. Güncel oyun geliştiricileri C++, C# ve Java gibi dilleri kullanıyor. Visual Basic ile meşhur olan bir oyun bilmiyorum ben. Varsa bile sayılıdır.

Son olarak, benim yanlış bilgi verdiğime karşı yazdığınız kaynak yanlış bilgi olmaz. Çünkü siz "yapılmaz" olarak o kaynağını atmışsınız. Lakin ben yapılmaz demedim.

@Guwandykow Seyitbay hayır, yanlış anlamışsınız. Ben küçümseme yapmıyorum. Gerçeği söylüyorum. Güncel oyun geliştiricileri C++, C# ve Java gibi dilleri kullanıyor. Visual Basic ile meşhur olan bir oyun bilmiyorum ben. Varsa bile sayılıdır.

Son olarak, benim yanlış bilgi verdiğime karşı yazdığınız kaynak yanlış bilgi olmaz. Çünkü siz "yapılmaz" olarak o kaynağını atmışsınız. Lakin brn yapılmaz demedim.
Tamam hocam yanlis anlamisim.

Geri
Yukarı