Visual Studio 2019 C++ hatası (lnk2005, lnk1169)

Bakın şimdi. Ana bir dosyanız olsun. Adı Source.cpp olsun. Sonra diyelim proje 1'iniz var. Normalde yaptığınız gibi proje1.cpp deyip dosyayı oluşturun. Sonra içine main yerine proje1 veya o projenin içeriği ile alakalı, örneğin (asalBul) isimli bir fonkisyon oluşturun. Onun içine #include <iostream> deyin veya gerektiğinde diğer kütüphaneleri ekleyin. Sonra da Source.cpp dosyasına gelip #include "proje1.cpp" deyin. Main içinde de asalBul(); şeklinde çağırırsınız.

Bu şekilde daha rahat olur diye düşünüyorum. Veya Şu an yaptığınız gibi yapın ama kullanmadığınız dosyalardaki main'leri yoruma alın.

Bakın şimdi. Ana bir dosyanız olsun. Adı Source.cpp olsun. Sonra diyelim proje 1'iniz var. Normalde yaptığınız gibi proje1.cpp deyip dosyayı oluşturun. Sonra içine main yerine proje1 veya o projenin içeriği ile alakalı, örneğin (asalbul) isimli bir fonkisyon oluşturun. Onun içine #include <iostream> deyin veya gerektiğinde diğer kütüphaneleri ekleyin. Sonra da Source.cpp dosyasına gelip #include "proje1.cpp" deyin. Main içinde de asalBul(); şeklinde çağırırsınız.

Bu şekilde daha rahat olur diye düşünüyorum. Veya şu an yaptığınız gibi yapın ama kullanmadığınız dosyalardaki Main'leri yoruma alın.

Dediğiniz her şey içinde sadece main yerine farklı bir fonksiyon koymayı anlayamadım eğer imkanınız varsa ufak bir örnek yazıp atabilir misiniz?

.cpp olarak ekleyince sanırım hem source.cpp'de hem de diğerinde object dosyası oluşturuyor, hata veriyor. O yüzden .h ve .cpp şeklinde yapınca oldu.

İsterseniz void olarak da yapabilirsiniz.

[CODE title="Source.cpp"]#include <iostream>
#include "proje1.h"

using namespace std;

int main() {
cout << fonksiyon(5) << endl;

return 0;
}[/CODE]
[CODE title="proje1.h"]#pragma once

int fonksiyon(int var);[/CODE]
[CODE title="proje1.cpp"]#include "proje1.h"

int fonksiyon(int var){
return var;