Visual Studio 2019 vs 2022

• Konuyu başlatan ZOAX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 527

ZOAX

Decapat
Sorum şu: Sistemi çok iyi olmayan bir bilgisayarım var ve zaten büyük projeler geliştirmeyeceğim. C# öğrenmeye yeni başladım ve Visual Studio 2022 kullanıyorum, ancak performans sorunları yaşadığım için Visual Studio 2019'a geçmeyi düşünüyorum. Sistemim 8 GB RAM ve i3-4130 işlemciye sahip. Sizce, Visual Studio 2019 kullanmamda sorun olur mu?

Sorun olmaz. Eğer performans sorunları yaşıyorsan Visual Studio yerine lightweight bir editör ve terminalden çalışan bir compiler kullanabilirsin.

Edit: Dediğim gibi yaparsan birçok IDE özelliğinden mahrum kalırsın, C# ve Java gibi dillerde IDE kullanmanın epey kolaylık sağladığını düşünüyorum.

Reis tahminim HDD kullanıyorsun o sistemle VS'de 2019 olsa bile proje geliştirmek işkence olur. Yani kullanmanda sorun olmaz açarsın ama derlemeler çok uzun sürer. Güncel sistemle belki 10 dakikada yapacağın işlemi bu sistmele 1 - 1 buçuk saatte falan yaparsın.

Çift çekirdekli işlemci, HDD ve 3 GB RAM kullanıyorum. 2019 akıcı şekilde kullanıyorum. 32 Bit sürümü.

Reis tahminim HDD kullanıyorsun o sistemle VS'de 2019 olsa bile proje geliştirmek işkence olur. Yani kullanmanda sorun olmaz açarsın ama derlemeler çok uzun sürer. Güncel sistemle belki 10 dakikada yapacağın işlemi bu sistmele 1 - 1 buçuk saatte falan yaparsın.
Hayır hocam, bilgisayarımın dahili depolama birimi olarak 120 GB kapasiteli bir SSD kullanıyorum.

Geri
Yukarı