Çözüldü Visual Studio 2022 C++ hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dodo61

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Türkiye
Selam arkadaşlar bugün yaşadığım ve canımı oldukça sıkan bir hata ile karşılaştım. Aşağıya ekleyecek olduğum kod ne yapıp etsem bile visual studio 2022 de çalışmıyor lakin online debuger'ler tarafından sorunsuz çalışıyor. Bu konu hakkında çözüm sahibi olan varsa çok yardımcı olur. Şimdiden teşekkürler. Aşağıdaki kodu buradaki online debugger'e yazınca çalışıyor lakin visual studio 2022 de çalışmıyor.

C++:
#include <iostream>
using namespace std;

int main(int argc, char** argv)
{
        int n;
        int toplam=0;
        cout<< "Dizi eleman sayisini giriniz: ";
        cin>>n;
        int dizi[n];

for(int i=0;i<n;i++)
        {
           cout<<i+1<<". Elemanı giriniz"<<endl;
           cin>>dizi[i];
        }
        for(int j=0;j<n;j++)
        {
           toplam=toplam+dizi[j];
        }
        cout<<toplam;
        return 0;
}

Kodum ve hata:

1.PNG
2.PNG

Online debugger'deki kodum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
vc++ derleyicisi sana int dizi[n] şeklinde dinamik dizi tanımlamana izin vermez C++'da böyle bir kullanım yok ancak gcc derleyicisi extension olarak böyle bir özellik sunuyor onda da kullanılmamalı stack overflow sebebidir. Dizi boyutunu runtime içinde belirlemek için dinamik bellek yönetiminin nasıl yapıldığını araştır, new ve delete operatörlerini öğren.
vc++ derleyicisi sana int dizi[n] şeklinde dinamik dizi tanımlamana izin vermez C++'da böyle bir kullanım yok ancak gcc derleyicisi extension olarak böyle bir özellik sunuyor onda da kullanılmamalı stack overflow sebebidir. Dizi boyutunu runtime içinde belirlemek için dinamik bellek yönetiminin nasıl yapıldığını araştır, new ve delete operatörlerini öğren.

Çözüm
Yani ne yapmalıyım 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı