Visual Studio 2022 consoleapp kitaplık hatası

Vatikan

Hectopat
Yer
Istanbul
1651978430204.png

Şöyle bir şey veriyor. Bunun hata olmadığını biliyorum. Linktekileri de okudum da. Bir şey anlamadım. Kolay gelsin.

.NET 6 ile birlikte Program classı yazmadan böyle konsol uygulamaları yazabiliyorsunuz. Eski usul devam etmek istersen kendin yazabilirsin.

Kod:
using System;

namespace MyApp // kendi namespace'inizi yazın.
{
    internal class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Hello World!");
        }
    }
}

Yukarıdaki kod da bununla aynı zaten. Sadece kısaltım amaçlı yazılmamış.

Okuyup anlamadıysan, bu işlerle uğraşacak seviyede değilsindir. Belirttiğim linkte başta zaten çok basit bir şekilde açıklıyor.

Anladım da şunu anlamadım ben her Proje açtığımda aynı şekil açılsın istiyorum.
.NET 6 ile birlikte Program classı yazmadan böyle konsol uygulamaları yazabiliyorsunuz. Eski usul devam etmek istersen kendin yazabilirsin.

Kod:
using System;

namespace MyApp // kendi namespace'inizi yazın.
{
    internal class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Hello World!");
        }
    }
}

Yukarıdaki kod da bununla aynı zaten. Sadece kısaltım amaçlı yazılmamış.
Hocam ben her Proje açtığımda aynı şekil açılsın istiyorum.

Projeyi .NET 5'e hedefleyip oluşturun ardından solution dosyasından hedefi .NET 6'ya çekin.

Tabii .NET 6 kullanmanız şart ise bunu yapın. Eğer değilse .NET 5'te bırakabilirsiniz.

Bir de o seviyede değilsem o seviyeye gelebilirim değil mi? Zamanın Mark Zurkerbergleri Elon Muskları bir Hello World! ile başladı değilmi? @zerolife
Projeyi .NET 5'e hedefleyip oluşturun ardından solution dosyasından hedefi .NET 6'ya çekin.

Tabii .NET 6 kullanmanız şart ise bunu yapın. Eğer değilse .NET 5'te bırakabilirsiniz.
Hocam arasında pek bir fark yok sanırım.

Pek fark yok ama C# 10'un getirdiği nimetlerden faydalanmak için .NET 6 gerekiyor diye biliyorum. Ben her zaman en güncelden yanayım.
Bir de o seviyede değilsem o seviyeye gelebilirim değil mi? Zamanın Mark Zurkerbergleri Elon Muskları bir Hello World! ile başladı değilmi?
Kimse annesinin karnından bilerek doğmadı. O adamların sizden tek avantajı bu dokümantasyonların ve yazılımın ana dilinin İngilizce olması.

Zamanın Mark Zurkerbergleri Elon Muskları bir Hello World! ile başladı değil mi?
Evet, ama dökümantasyonları okuyup ona göre öğreniyorlardı. Dünyanın en basit değişiklik dökümanını okuyup anlamıyorsan, ilk olarak İngilizceni geliştirmen lazım, daha sonrasında bu işe girersin.

Evet, ama dökümantasyonları okuyup ona göre öğreniyorlardı. Dünyanın en basit değişiklik dökümanını okuyup anlamıyorsan, ilk olarak İngilizceni geliştirmen lazım, daha sonrasında bu işe girersin.
Ama onlar doğuştan İngilizce biliyordu değilmi. Hem de İngilizce öğrenmeme gerek yok. Türkçe bir sürü kaynak var Udemy den bir sürü kurs satın aldım. Bunun Almanı Çerkezi Türkü Kürdü yokmuş değil mi.

Artı -2 Eksi

Geri
Yukarı