Visual Studio 2022 veri tabanı güncelleme yapılmıyor

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Güncelleme yapmaya çalıştığımda ekran burada kalıyor. Hizmetler kısmından SQL server hizmetlerini durduruyorum, Görev Yöneticisi'nden de SQL server işlemlerini kapatıyorum sonra hepsini tekrar açıyorum, sadece 1 kez güncelleme yapmama izin veriyor, yine başa sarıyor çözümü olan var mı acaba?

1656109600486.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Visual Studio'yu yeniden başlatmak önerilmiş ama her seferinde bunu yapmak can sıkar. Bunun yerine farklı veri tabanı kullanmanızı öneririm.
Yok hocam o da işe yaramıyor zaten. 2022 de bu sorun vardı, aynı anda 2019 kullanıyordum güncelleme vs yaparken, şimdi 19da da sorun var.

Visual Studio'yu yeniden başlatmak önerilmiş ama her seferinde bunu yapmak can sıkar. Bunun yerine farklı veri tabanı kullanmanızı öneririm.
Hocam şunu farkettim. Northwind veritabanının herhangi bir tablosunda işlem yaptığımda sıkıntı olmuyor. Ama Kendi oluşturduğum veritabanında oluyor.

Yok hocam o da işe yaramıyor zaten. 2022 de bu sorun vardı, aynı anda 2019 kullanıyordum güncelleme vs yaparken, şimdi 19da da sorun var.

Hocam şunu farkettim. Northwind veritabanının herhangi bir tablosunda işlem yaptığımda sıkıntı olmuyor. Ama Kendi oluşturduğum veritabanında oluyor.
1656112232929.png

Son düzenleme:
IDE'nin bir sorunu. SQL Server Management Studio kullanmanızı öneririm.
Hocam sadece kendi oluşturduğum veritabanında problem oluyor, mesela yukarıdaki resimde Northwind var, onda herhangi bir tabloyu güncelleyebiliyorum istediğim kadar. Ama diğer 2 veritabanında (ReCapProjectDatabase ve TekrarProjectDatabase isimli olanlar) sorun yaşıyorum.

Maalesef tam bir bilgim yok. Uzun zamandır SSMS kullanıyorum. Uzak makinedeye de canavar gibi bağlanıyor.

Geri
Yukarı