C# Visual Studio C# ile SQL bağlantısı nasıl yapılır?

FAT1HIYY3

Decapat
Makaleler
2
Visual Studio C# ile SQL bağlantısı nasıl yapılır? Buna dair aradığım şeyi bulamadım internette. Örneğin bir Host'a bağlanmayacak şekilde bilgisayarımda bulunan SQL dosyasını açacak içinden örneğin (ad: ) kısmına arattığımla (soyad: ) kısmına arattığımı arayacak. Ama mesela (doğum tarihi: ) içine bir şey girilmişse diğer verilerle eşleşecek şekilde veri arayacak bir şey girilmemişse onu es geçecek. Hızlı yazdım umarım anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler.

Her SQL versiyonu bu özelliği destekler mi emin değilim, mesela SQLite; server olmadan direkt dosya üzerinde query run edilmesi için yaratılmış basit bir şey, MSSQL, MySQL, PostgreSQL ile bu dediğinizi hiç duymadım, belki bilen ve yardımcı olacak biri bulunur, kolay gelsin.

Projeye 'Add' ksımında veritabanı bağlantı ekleyebilirsiniz. Yapamazsanız şu şekil bir connection string kullanabilrisiniz:
C#:
data source=Server_Adı;initial catalog=Kullanılan_Veritabanı;integrated security=True;MultipleActiveResultSets=True;

Tabi buraya farklı parametreler de eklemeniz gerekebilir. Yapmak istediğiniz şeyi bilmiyorum. MS SQL için bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı