Visual Studio Code'da C# İle Kodlama Nasıl Yapılır?

TeknoEmir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, VSC'da C# yani .net Core yazmak istiyorum. Proje oluşturabiliyorum fakat yeni dosya açtığımda algılamıyor. Nasıl bir rehber bulabilirim ya da ne yapmalıyım? Teşekkürler.

C# eklentisini kurarak. Konsolda dotnet komutuyla derleyip çalıştırabilirsin. Bu arada normal Visual Studio kullanmanı tavsiye ederim. C# yazmayı çok rahatlaştırıyor. Community edition versiyonunu ücretsiz kullanabilirsin.

C# eklentisini kurarak. Konsolda dotnet komutuyla derleyip çalıştırabilirsin. Bu arada normal Visual Studio kullanmanı tavsiye ederim. C# yazmayı çok rahatlaştırıyor.community Edition versiyonunu ücretsiz kullanabilirsin.

Hocam ben zaten Visual Studio IDE'sini sevmediğim için bu konuyu açtım. VSC bana göre biraz daha rahat geliştirme ortamı. Sizin dediğiniz gibi projemi falan zaten oluşturabiliyorum. Fakat yeni bir dosya açtığımda algılamıyor mesela. Örnek olarak dotnet consoleapp komutunu çalıştırınca size bir dosya veriyor ve kodlarınızı oraya yazabiliyorsunuz. Fakat ben mesela class için yeni bir dosya oluşturduğumda okumuyor.

Hocam ben zaten Visual Studio IDE'sini sevmediğim için bu konuyu açtım. VSC bana göre biraz daha rahat geliştirme ortamı. Sizin dediğiniz gibi projemi falan zaten oluşturabiliyorum. Fakat yeni bir dosya açtığımda algılamıyor mesela. Örnek olarak dotnet consoleapp komutunu çalıştırınca size bir dosya veriyor ve kodlarınızı oraya yazabiliyorsunuz. Fakat ben mesela class için yeni bir dosya oluşturduğumda okumuyor.
Tam bilmiyorum ama class oluştururkende CLI yardımıyla oluşturmanız gerekiyor galiba. Normal dosya oluşturunca algılamıyor olabilir. Kaynak lazımsa : .NET CLI

Geri
Yukarı