Visual Studio çalışmıyor (Unity)

Ghost_01

Decapat
Daha fazla  
Visual Studio Unity kodlarımı algılamıyordu mesela Debug.Log("blaa"); bile çalışmıyordu bende birkaç foruma baktım edit>preferencs>exterems Tools yaptım.

Ekran Görüntüsü (34).png

Ekran Görüntüsü (35).png

Ayarlarım bu şekil yaptım ama bundan sonrada artık Visual Studio satırlar bile çıkmadı. Aşağıdaki gibi belki daha yüklenmedi desek internetten veya PC yüzünden diyeceğim 1 saat açık bıraktım hala öyleydi yoksa bu işleri bırakacağım.

Ekran Görüntüsü (36).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Visual Studio Unity kodlarımı algılamıyordu mesela Debug.Log("blaa"); bile çalışmıyordu bende birkaç foruma baktım edit>preferencs>exterems Tools yaptım.

Eki Görüntüle 1165937

Eki Görüntüle 1165939

Ayarlarım bu şekil yaptım ama bundan sonrada artık Visual Studio satırlar bile çıkmadı. Aşağıdaki gibi belki daha yüklenmedi desek internetten veya PC yüzünden diyeceğim 1 saat açık bıraktım hala öyleydi yoksa bu işleri bırakacağım.

Eki Görüntüle 1165944

Unity indir Visual Studio dışında olarak bir de Unreal Engine kullanabilirsin.

Bu sorunu çözmek beni deli etmişti. Yanlış hatırlamıyorsam eğer bunun sebebi projenin başarısız şekilde başlatılmasıydı. Bunu çözmek için /repos/ klasörüne giderek oradan projeyi sil ve tekrar unity üzerinden yeni bir proje oluştur. Fark ettiysen sağ tarafta Solution Explorer yok. Bütün mesele de ondan kaynaklanıyor. Orasını yüklemiyor proje bu yüzden de bu ekranı alıyorsun.

Bu sorunu çözmek beni deli etmişti. Yanlış hatırlamıyorsam eğer bunun sebebi projenin başarısız şekilde başlatılmasıydı. Bunu çözmek için /repos/ klasörüne giderek oradan projeyi sil ve tekrar unity üzerinden yeni bir proje oluştur. Fark ettiysen sağ tarafta Solution Explorer yok. Bütün mesele de ondan kaynaklanıyor. Orasını yüklemiyor proje bu yüzden de bu ekranı alıyorsun.
Aga Soultion Explorer işareti nasıl birşey aga
dedini yaptım proje dosyalarımı bulup sildim ve yeniden proje açtım ama hala öyle oldu
Ekran Görüntüsü (36).png
delirecem herhalde biri lütfen yardım etsin

Son düzenleme:
Aga Soultion Explorer işareti nasıl birşey aga

dedini yaptım proje dosyalarımı bulup sildim ve yeniden proje açtım ama hala öyle olduEki Görüntüle 1166131delirecem herhalde biri lütfen yardım etsin
Hata değil ki bu. Solution Explorer(Çözüm gezgini) paneli kapalı. Açmak için Görünüm -> Çözüm gezgini menüsüne tıkla. Sağda Çözüm gezgini açılacak oradan projeni görebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı