Visual Studio Code ile C öğreten kurs önerisi

berag1

Centipat
Daha fazla  
Selam, yazılım öğrenmek istiyorum. Visual Studio Code indirdim ama güncel ve Visual Studio Code kullanarak C öğreten bir kurs bulamıyorum eğer biliyorsanız video/oynatma listesi linki veya kanal adı verebilir misiniz?

henüz çok çok basit düzey videoları hariç yazılım hakkında bir şey öğreten bir kaynak bulamadım good luck aga
iğrenç ağzını yaya yaya yamultarak konuşan ingilizlerin videosunu veya hintlilerin ingilizce konuşmayı denemesinin birleştiği iğrenç kaynaklar var tabii istersen bulursun youtubeda bile.

@chxwwy temel bir eğitim istiyorum proje açtıktan sonra sadece ekrana bakabiliyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bu kadar çok sevip öğrenirken en çok keyif almadığım iş en çok izlenenini attım

@dombilis 0 tecrübe genellikle başlayanların C ile başladığını biliyorum.

Tamamen yanlış. C programlaya 0 tecrübe ile başlarsan belleği falan kendin yönetememeye, kaynak bulamamakla uğraşır yazılımcılıktan hepten bezersin. İlk önce Python dili ile başla, buradan çevire çevire oku. Birkaç hesap makinesi olmayan proje geliştirip, tecrübe edindikten sonra hangi dile geçeceğini bilirsin. (büyük ihtimalle C olmayacak)

Bu arada programlama dillerinde Türkçe kaynak neredeyse hiç yok. Bu da aklında bulunsun. Ama merak etme, çeviri yazılımı ile bunu rahatlıkla aşabilirsin.

@dombilis teşekkürler internette genellikle c geçiyordu hatta google önerilenlerinde bu yazıyor:
Dahası, birçok donanım projesinin temelini C programlama dili oluşturur. Robotik alanında projeler geliştirmek istiyorsanız C programlama dili ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Kısacası C, yazılıma yeni başlayanlar için oldukça ideal ve kullanışlı bir programlama dilidir.

@dombilis teşekkürler internette genellikle c geçiyordu hatta google önerilenlerinde bu yazıyor:
Dahası, birçok donanım projesinin temelini C programlama dili oluşturur. Robotik alanında projeler geliştirmek istiyorsanız C programlama dili ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Kısacası C, yazılıma yeni başlayanlar için oldukça ideal ve kullanışlı bir programlama dilidir.
C 50 yıl önce oluşturulan(1972) direk makine diline dönüşen bir programlama dili. Bu programlama dili işlemciye verilen talimatlara çok benzer, içinde size yardım edecek hiç birşey bulunmaz. Bilgisayarın işlemcisiyle ve belleğiyle iç içe olursun. Bu aslında iyi bir şey olsada programlamaya yeni başladıysan bunu hiç bir şekilde kontrol edemezsin.

C'nin tercih edilme sebebi direk makine diline dönüştüğü için ve sizi yanlış şeyler yapmaktan koruyacak bir tane bile bir şey olmadığı için aşırı hızlı olmasıdır. Bu yüzden işletim sistemlerinde, sürücülerde vb. çok tercih edilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı