Visual Studio Code nasıl kullanılır?

Şimdilik aslında pek bir hedefim yok. Ama bazen bir Discord botu mu yapsam diyorum? Sanırım bunun için de Javascript gerekiyor. Aslında ben dili biraz öğrendikten sonra bu kararı vermeyi düşünmüştüm. Ve inanın ben böyle yazılımsal şeylerden zaten oldukça zevk alırım. Zorluğu beni pek etkilemez yani. Ben şu an sadece biraz dilleri tanımak istiyorum. Düzgün bir hedefim yok hocam. Öğrendikçe oluşacaktır diye düşünüyorum.
Bir dil öğrendikten sonra karar vereceksen İngilizce öğren. Güven bana, aşırı ihtiyacın olacak.

Bir dil öğrendikten sonra karar vereceksen İngilizce öğren. Güven bana, aşırı ihtiyacın olacak.
Ona da başladım :) . Dedim ki pandemide bir şeyler katayım kendime. Ona da dün itibariyle çalışmaya başladım. Aslında zaten kötü değildi ama daha da iyi olmasını istiyorum.

Arkadaşlar direk Visual Studio Code uygulamasında direk Python kodları yazmaya başlayınca o otomatik mi algılıyor? Yani çünkü New File diyorum. Direk satır geliyor. Hangi dilde yazacağımı falan sormadığı için bir merak ettim.
Olabilir. Fakat @CinarYilmaz'in dediği gibi ilgi alanınızı öğrenin sonra ona uygun seçim yapın. Bilmiyorsanız İngilizce öğrenin, sonra karar verebilirsiniz :D
Teşekkür ederim. :)

Bir de Javascript öğrenmeyi düşünüyorum. Bir Discord botu için ve Web Sitelerinde inceleme yaparken işime yarar diye düşündüm. Sizce Python ve C#'dan sonra doğru bir karar olur mu ?

Arkadaşlar direk Visual Studio Code uygulamasında direk Python kodları yazmaya başlayınca o otomatik mi algılıyor? Yani çünkü New File diyorum. Direk satır geliyor. Hangi dilde yazacağımı falan sormadığı için bir merak ettim.
"ms-python" eklentisi yüklü mü?
Ek olarak bir dosya yaratınca .py uzantılı yampalısınız. Derleme zamanı ise yukarıda olan ekrandan Python olanı seçiyorsunuz.

Python için aslında Visual Studio Code önermem. Anaconda içinde olan Spyder, Pycharm, Visual Studio daha iyi ortamdır.

1610523383037.png

Yüklü hocam. Hatta eklentiyi falan terminalden onayladım. Python 3.9.1 olduğunu doğruladı.

Çok teşekkürler bir deneyeyim.
O zaman sorun yok. Sol üstte file kısmından yeni .py uzantılı dosya oluşturun, sonra da orada kodlama yapın.
Hocam acemiliğime verin file kısmına girince New File'a basınca direk Untitled 1 diye bir dosya açılıyor. Uğraştırdım sizide. Nasıl yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı