Visual Studio code renk

O önemli değil. Asıl kodu oraya yazmıyorsun. Kodun derlenip çalışması için oraya sistem kendisi yazıyor o kodu.
Kurulumu yeni yaptıysan VS Code'u kapatıp aç ve masaüstünde .py uzantılı dosya oluşturup içine print("Hello World") yaz. Sonra sağ tıklayıp Run Python File in Terminal de.
Bunları yaptığında çalışıyorsa sorun yok. O print kelimesinin renkli olması lazım sana. Diğer kısmın değil. Diğer kısım da muhtemelen kurulumu yeni yaptığın için ya da kod yazmadığın için çalışmıyor. Sen CMD'den Python'ı açmışsın orada.

Bak attığım ilk görselde kodu çalıştıran komut renkliydi ama şimdi değil. Yine de çalışıyor. Çok ilginç değil mi?

Bu arada d değişkenindeki string'i şimdi fark ettim. Bir arkadaşıma türlerin aslında sınıf olduğunu göstermek için yazdığım bir koddu. Ufak bir imza bırakmışım.

Ben uyuyorum. Size ilk kodunuzu yazmada başarılar. Geri geldiğimde aynı şeye ısrar ettiğinizi görürsem cevap vermeyeceğimi de şimdiden belirteyim. Fazlasını bile yaptım.

Merhabalar tekrar konuyu güncel tutacağım kusura bakmayın bende başlayalı pek fazla olmadı. O print kelimesi bende renkli değil bunun için neler yapabilirim?

Geri
Yukarı