Visual Studio code renk

Arkadaşlar Visual Studio code kullanıyorum Python için ama kodlar renkli gözükmüyor.

Hoca.png

Hoca.png

Hoca.png

benimki.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kodu oraya yazmayacaksın. Görseldeki kısma yazacaksın. Satır sayıları olan yere. Masaüstünde bir metin belgesi oluşturup uzantısını .py olacak şekilde değiştir. Sonrasında sağ üstteki oynatma tuşu ile veya sağ tıklayıp Run Python File in Terminal seçeneğini seç. Terminal'de çıktı alacaksın, girdi vereceksin. Programın kendisini oraya yazmayacaksın.
Ekran Görüntüsü (4308).png

Görselde sağ üstte görebileceğin butondan bahsediyorum. Sağ tık ile yapılan da aynı şeyi yapıyor.
Eklenti kurman gerekiyor olabilir. Bende kurulu eklentileri sol tarafta görebilirsin.
İzlediğin derslerin devamını izle istersen. Orada anlatıyordur muhtemelen.
Adsız.jpg

O önemli değil. Asıl kodu oraya yazmıyorsun. Kodun derlenip çalışması için oraya sistem kendisi yazıyor o kodu.
Kurulumu yeni yaptıysan VS Code'u kapatıp aç ve masaüstünde .py uzantılı dosya oluşturup içine print("Hello World") yaz. Sonra sağ tıklayıp Run Python File in Terminal de.
Bunları yaptığında çalışıyorsa sorun yok. O print kelimesinin renkli olması lazım sana. Diğer kısmın değil. Diğer kısım da muhtemelen kurulumu yeni yaptığın için ya da kod yazmadığın için çalışmıyor. Sen CMD'den Python'ı açmışsın orada.

Bak attığım ilk görselde kodu çalıştıran komut renkliydi ama şimdi değil. Yine de çalışıyor. Çok ilginç değil mi?

Adsız.png
Bu arada d değişkenindeki string'i şimdi fark ettim. Bir arkadaşıma türlerin aslında sınıf olduğunu göstermek için yazdığım bir koddu. Ufak bir imza bırakmışım.

Ben uyuyorum. Size ilk kodunuzu yazmada başarılar. Geri geldiğimde aynı şeye ısrar ettiğinizi görürsem cevap vermeyeceğimi de şimdiden belirteyim. Fazlasını bile yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı