Visual Studio 2019 ile kodlama nasıl yapılır?

Greenville

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Studio Code'i hiç bilmiyorum. Bildiğim ve öğrendiğim özel kodlar var. Ama bunu hiç bilmiyorum. Okuyarak daha iyi anlıyorum. Mesela videolarda bir konu üzerine düşüyor. Ben bunun tüm içeriğine öğrenmek istiyorum ve uzmanı olmak istiyorum. @Nexor Şimdiden teşekkürler.

Biraz kafan karışmış gibi geldi. Ne istediğini anlayamadım. Visual Studio 2019 ile Visual Studio Code farklı şeyler. Neyi biliyorsun, neyi bilmiyorsun ve neyi öğrenmek istiyorsun biraz daha açıklayabilir misin?

Merhaba, Visual Studio (mor kurdele sembolü olan) ve Visual Studio Code (mavi kurdele sembolü olan) programlama dillerinin derlendiği 2 benzer ortamdır. Visual Studio kurulumu esnasında istenilen programlama dilleri seçilir, bu şekilde gerekli kütüphaneler yüklü gelir. Visual Studio Code ise, notepad gibi bir programdır, programlama dili ile bazı kodlar yazarken size yazım hatası olup olmadığını gösterebilir.

Arkadaşların dediği gibi önce neyi istediğin önemli. Visual Studio ile Visual Studio Code arasında farklılıklar var. Örneğin C# form tasarımları yapmak istiyorsan bunları Visual Studio üzerinden yapmalısın. Visual Studio Code ile yapılamıyor diye biliyorum.

VSCode bir editör, VS bir IDE'dir. Programlamayi program degil siz yaparsiniz. Bir yazilim dili ogrenmeye ihtiyaciniz var fakat ne durumda oldugunuzu bilmedigim icin bir oneride bulunamayacagim.

Geri
Yukarı