Visual Studio form ekranını Windows 11 ile optimize etmek

BurakEnes YT

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 / B450M-DRAGON / RTX 2060 / XLRB 16 GB 3200 MHZ / WD BLUE SN570 500 GB
Merhaba. Başlıkta pek istediğimi anlatamamış olabilirim, kusura bakmayın. Benim yapmak istediğim Visual Studio 2022'de bir form oluşturacağım fakat bu formun borderı işletim sistemine göre değişecek. Mesela kullanıcı Windows 11 kullanıyor ise aşağıdaki fotoğraftaki gibi görünecek fakat Windows 10 kullanıyorsa formun kenarları hiç yumuşamayacak, direkt kare bir şekilde görünecek. Formun özellikler kısmındaki formborderstyle özelliğini kullanarak yapmaya çalıştım fakat hiçbir şekilde tam istediğim form styleını vermiyor. Yani kısaca şöyle de diyebilirim: Form ekranını Windows 11 ile optimize etmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim bilen var mı? Söylerse çok sevinirim.

image_2022-10-07_235927534.png

Cevapladım zaten ahahahah :D

Linkteki videoda dediğini 1.01'de yapıyor.

Videonun embedi kapatılmış. Linkini şöyle bırakayım.
https://www.youtube.com/watch?v=16rY8Fw3FyE

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır yapmak istediğim bu değil birkaç fotoğraf ile şöyle anlatayım o zaman.
Benim şu anda forum sayfam bu şekilde.

Screenshot 2022-10-08 195148.png

Benim ise yapmak istediğim bu şekilde.

Example.png

Üst'de ki fotoğrafı anlamanız için Adobe Photoshop ile yaptım yani demek istediğim o beyaz controlbox gidecek (aşağıda gösterdiğim beyaz kısım silinecek) onun yerine bir üst'de ki fotoğraf gibi gözükecek ama mutlaka kenarları yumuşatılmış bir şekilde kalacak yani bir kod ile oynama yapılmayacak sonradan yumuşatmak için.

image_2022-10-08_195822624.png

Visual Studio bilenler için anlatayım normalde ben formborderstyle'ı none yapıp etrafını kare yapmak istemiyorum formborderstyle'ı sizable olarak bırakıp Windows 11 de bu şekilde yuvarlak Windows 10 da ise kenarları kare şeklinde göstermesini sağlamak istiyorum.

Hayır yapmak istediğim bu değil birkaç fotoğraf ile şöyle anlatayım o zaman.
Benim şu anda forum sayfam bu şekilde.

Eki Görüntüle 1538888

Benim ise yapmak istediğim bu şekilde.

Eki Görüntüle 1538889

Üst'de ki fotoğrafı anlamanız için Adobe Photoshop ile yaptım yani demek istediğim o beyaz controlbox gidecek (aşağıda gösterdiğim beyaz kısım silinecek) onun yerine bir üst'de ki fotoğraf gibi gözükecek ama mutlaka kenarları yumuşatılmış bir şekilde kalacak yani bir kod ile oynama yapılmayacak sonradan yumuşatmak için.

Eki Görüntüle 1538892

Visual Studio bilenler için anlatayım normalde ben formborderstyle'ı none yapıp etrafını kare yapmak istemiyorum formborderstyle'ı sizable olarak bırakıp Windows 11 de bu şekilde yuvarlak Windows 10 da ise kenarları kare şeklinde göstermesini sağlamak istiyorum.
Kankacım zaten videoda orayı kapatıp custom buton koyuyor :D

Yorumlar rezalet :D.
Soru başlığı kapatıp çarpı butonunu aşağıya almak.
Gelen cevap tittle bar ahahahahaha :D.
Cevap göremedim sizden?

Kankacım zaten videoda orayı kapatıp Custom buton koyuyor :D

Cevap göremedim sizden?

Kanka ben o üst tarafı zaten formborderstyle'ı none yaparak kapatabilirim ama ben onu oradan kapattığım zaman normalde Windows 11'de kenarlar yumuşak oluyor ya bu sefer hem Win 11 de kare hemde Win 10 da kare oluyor o özelliği kullanmadan benim title bar ı kapatıp kenarlarında yumuşak bir şekilde kalmasını sağlamak yani anlamamazlıktan mı geliyorsunuz artık anlamıyorum lütfen ya (amacım o formborderstyle'ı none yapmadan title barı kaldırmak)

Yeni konular

Geri
Yukarı