Çözüldü Visual Studio konsol .exe dosyası olarak indirilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

371129

Hectopat
Makaleler
9
Herkese iyi akşamlar. Forumda ara ara denk gelmişsinizdir, bazıları basit uygulamalar yapıp (Hesap makinesi vs.) uygulama haline getirip burada paylaşıyordu. Tahminimce onlar form kategorisinden yapılıyor. Peki konsolda yaptığımız bir program .exe dosyası yani normal program olarak inebilir mi? İnebilirse nereden yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bak şimdi.

1617557472931.png

Burası Çözüm Gezgini (Türkçe isimleri garip 😑 ) (Windows + W, S yaparak açabilirsiniz )

1617557512096.png

Benim örnek olarak açtığım projemin ismi "PingBenchmark". Senin Visual Studio'nda senin verdiğin isim yer alacak.
Proje'nin üzerine sağ tıkladığında açılan menüde, "Dosya gezgininde aç" veya ona benzer bir seçenek olmalı. Yanında "Mavi OK" bulunan seçenek. Ona tıkla.

1617557610102.png

Böyle bir pencere açması gerekiyor. Az önce anlattığım "Debug" ve "Release" klasörleri ekran görüntüsünde de görünebilen "bin" klasörünün içerisinde.
Dediğinizden pek bir şey anlamadım.
Acaba bana mı laf attınız? :D.

Son düzenleme:
Konsol uygulamaları da .exe şeklinde indirilebilir, gönderilebilir, çalıştırılabilir.

Visual Studio Solution klasörü içerisinde derleme sonrası bin klasörü oluşturulur.
Eğer Release modunda derlediyseniz bin/Release eğer Debug modunda derlediyseniz de bin/Debug içerisinde .exe halinde programınızı bulabilirsiniz.

Konsol uygulamaları da .exe şeklinde indirilebilir, gönderilebilir, çalıştırılabilir.

Visual Studio Solution klasörü içerisinde derleme sonrası bin klasörü oluşturulur.
Eğer Release modunda derlediyseniz bin/Release eğer Debug modunda derlediyseniz de bin/Debug içerisinde .exe halinde programınızı bulabilirsiniz.
Hocam Türkçe kullanıyorum. Bir de birazcık daha bilmeyene anlatırmış gibi anlatabilir misiniz?
Dediğinizden pek bir şey anlamadım.
Acaba bana mı laf attınız :D.
Çok iki anlatamadım ama kısaca konsol, uygulama olabiliyor mu dedim.
Size dememiştim fakat siz de örnek olabilirsiniz. :)

Hocam Türkçe kullanıyorum. Bir de birazcık daha bilmeyene anlatırmış gibi anlatabilir misiniz?

Çok iki anlatamadım ama kısaca konsol, uygulama olabiliyor mu dedim.
Size dememiştim fakat siz de örnek olabilirsiniz. :)
.exe dosyasını başka bilgisayarda çalıştırabilirsiniz. Mesela benim attığım hesap makinesi gibi.

Türkçe kullansanız bile bahsettiğim dosyalları yazdığım şekilde.
Solution = Çözüm. Yani proje klasörünüz. İçerisinde .sln dosyasının bulunduğu proje isimi ile aynı olan klasör. Eğer özel olarak bir konum seçmediyseniz source/repos klasörü içerisinde yer alıyor.

Projenizi çalıştırdıktan sonra içerisinde "bin" (binary) klasörü oluşturuluyor. İçerisinde duruma göre Release veya Debug klasörü bulunur. Aradığınız exe dosyasını bahsettim bu iki klasör içerisinden erişebilirsiniz.

Türkçe kullansanız bile bahsettiğim dosyalları yazdığım şekilde.
Solution = Çözüm. Yani proje klasörünüz. İçerisinde .sln dosyasının bulunduğu proje isimi ile aynı olan klasör. Eğer özel olarak bir konum seçmediyseniz source/repos klasörü içerisinde yer alıyor.

Projenizi çalıştırdıktan sonra içerisinde "bin" (binary) klasörü oluşturuluyor. İçerisinde duruma göre Release veya Debug klasörü bulunur. Aradığınız exe dosyasını bahsettim bu iki klasör içerisinden erişebilirsiniz.
Exe dosyayı olarak çıkardım. Nereye yükleyebilirim bu dosyayı?

Son düzenleme:
Bak şimdi.

1617557472931.png

Burası Çözüm Gezgini (Türkçe isimleri garip 😑 ) (Windows + W, S yaparak açabilirsiniz )

1617557512096.png

Benim örnek olarak açtığım projemin ismi "PingBenchmark". Senin Visual Studio'nda senin verdiğin isim yer alacak.
Proje'nin üzerine sağ tıkladığında açılan menüde, "Dosya gezgininde aç" veya ona benzer bir seçenek olmalı. Yanında "Mavi OK" bulunan seçenek. Ona tıkla.

1617557610102.png

Böyle bir pencere açması gerekiyor. Az önce anlattığım "Debug" ve "Release" klasörleri ekran görüntüsünde de görünebilen "bin" klasörünün içerisinde.

Çözüm
Bak şimdi.

Eki Görüntüle 957679

Burası Çözüm Gezgini (Türkçe isimleri garip 😑 )

Eki Görüntüle 957682

Benim örnek olarak açtığım projemin ismi "PingBenchmark". Senin Visual Studio'nda senin verdiğim isim yer alacak.

Eki Görüntüle 957686

Oradan çıkarttım. Şimdi bu dosyayı nereye yükleyebilirim? MediaFire'a yüklediğimde bana geri inip bu dosya zararlı olabilir diyor.

Oradan çıkarttım. Şimdi bu dosyayı nereye yükleyebilirim? MediaFire'a yüklediğimde bana geri inip bu dosya zararlı olabilir diyor.
Geliştirici sertifikası ile imzalanmamış executable dosyalar bilinmeyen kaynak'tan dolayı "sakıncalı" olarak kabul edilir. Windows'un uyardığı gibi unsigned exe'ler zararlı olabilir. Programınızı kullanacak kişinin size güvenmesi gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı