Visual Studio ve Visual Studio Code farkları nedir?

lastromance21

Hectopat
Daha fazla  
Bunların arasındaki farklar nedir? Visual Studio kullanıyorum. Hangisi tercih edilmeli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Visual Studio bir compiler ve IDE, Visual Studio Code bir editör. Visual Studio Code'a eklentileri yüklemezsen sadece text editör gibi iş yapar. Derleme ve çalıştırma eylemlerini gerçekleştiremez. Tasarım için kullanılamaz.

Visual Studio Code bir editör. Visual Studio bir IDE'dir.

Daha detay bilgi: (Alıntıdır.)

Visual Studio Community, içinde derleyici, hata ayıklayıcı, tasarım araçları, profil oluşturucuları, setup oluşturucuları, testler, intellisense gibi sayısız araç ile birlikte gelir. C#'ta grafik arayüzlü uygulamaları içindeki designer kısmından kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Üzerine buton sürükleyerek koyabilirsiniz ve sağ taraftaki özellikler kısmından butonun özelliklerini değiştirebilirsiniz. C#, C++, Visual Basic gibi dillerde doğrudan EXE dosyası derleyebilir. Derlenen EXE dosyasına kolaylıkla ikon, resource, açıklama, yayınlayan kuruluş gibi bilgileri gömebileceğiniz arayüzü bulunur. İçine kurulabilecek bir sürü eklenti vardır. Örneğin Xamarin eklentisi ile C# kullanarak mobil uygulama yapabilirsiniz.(Tavsiye etmiyorum daha iyi alternatifleri var.) Daha benim bilmediğim veya saymayı unuttuğum bir sürü özellik içerir.

Visual Studio Code ise genellikle derlenmeye ihtiyaç duymayan diller için kullanılır. Hata ayıklayıcı ve intellisense içerir. Eklenti desteği vardır ve eklentiler ile ekstra özelliklere sahip olabilir. Hafif bir programdır. Çapraz-platform desteği vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı