Çözüldü Visual Studio Code ve Community farkları nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Daha çok detay verebilirseniz daha iyi olur.
Visual Studio Community, içinde derleyici, hata ayıklayıcı, tasarım araçları, profil oluşturucuları, setup oluşturucuları, testler, intellisense gibi sayısız araç ile birlikte gelir. C#'ta grafik arayüzlü uygulamaları içindeki designer kısmından kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Üzerine buton sürükleyerek koyabilirsiniz ve sağ taraftaki özellikler kısmından butonun özelliklerini değiştirebilirsiniz. C#, C++, Visual Basic gibi dillerde doğrudan EXE dosyası derleyebilir. Derlenen EXE dosyasına kolaylıkla ikon, resource, açıklama, yayınlayan kuruluş gibi bilgileri gömebileceğiniz arayüzü bulunur. İçine kurulabilecek bir sürü eklenti vardır. Örneğin Xamarin eklentisi ile C# kullanarak mobil uygulama yapabilirsiniz.(Tavsiye etmiyorum daha iyi alternatifleri var.) Daha benim bilmediğim veya saymayı unuttuğum bir sürü özellik içerir.

Visual Studio Code ise genellikle derlenmeye ihtiyaç duymayan diller için kullanılır. Hata ayıklayıcı ve intellisense içerir. Eklenti desteği vardır ve eklentiler ile ekstra özelliklere sahip olabilir. Hafif bir programdır. Çapraz-platform desteği vardır.
İki program birbirinden tamamen farklı. Community aslında Visual Studio'nun ana ürününün bir sürümü. Visual Studio Code ise tamamen farklı bir program. Visual Studio Code sadece bir kod editörü ve PHP gibi programlama dillerinde kod yazacaklar için düşünülmüş. Rakipleri ise Sublime Text, Atom gibi diğer kod editörleridir. Visual Studio 2019 ise bir geliştirme ortamı ve daha çok .NET ve C++ için tasarlanmış ve programları derleyebiliyor.

Daha çok detay verebilirseniz daha iyi olur.
Visual Studio Community, içinde derleyici, hata ayıklayıcı, tasarım araçları, profil oluşturucuları, setup oluşturucuları, testler, intellisense gibi sayısız araç ile birlikte gelir. C#'ta grafik arayüzlü uygulamaları içindeki designer kısmından kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Üzerine buton sürükleyerek koyabilirsiniz ve sağ taraftaki özellikler kısmından butonun özelliklerini değiştirebilirsiniz. C#, C++, Visual Basic gibi dillerde doğrudan EXE dosyası derleyebilir. Derlenen EXE dosyasına kolaylıkla ikon, resource, açıklama, yayınlayan kuruluş gibi bilgileri gömebileceğiniz arayüzü bulunur. İçine kurulabilecek bir sürü eklenti vardır. Örneğin Xamarin eklentisi ile C# kullanarak mobil uygulama yapabilirsiniz.(Tavsiye etmiyorum daha iyi alternatifleri var.) Daha benim bilmediğim veya saymayı unuttuğum bir sürü özellik içerir.

Visual Studio Code ise genellikle derlenmeye ihtiyaç duymayan diller için kullanılır. Hata ayıklayıcı ve intellisense içerir. Eklenti desteği vardır ve eklentiler ile ekstra özelliklere sahip olabilir. Hafif bir programdır. Çapraz-platform desteği vardır.

Çözüm
VS Code ile Visual Studio ayrı şeyler.
VS Code Atom, Bracket gibi bir text editörü. Eklentileri ile Derleyici, Yorumlayıcı, Debuger, IntelliSense gibi özellikler eklenebiliyor isviçre çakısı gibi yazılım ne üzerine özelleştirirseniz ona dönüşüyor.
Visual Studio ise tam donanımlı bir IDE (Tümleşik geliştirme ortamı)
Professional ve Enterprise sürümleri: Profesyonellerin kullanımı için özelleştirilmiş özellikler içerdiği için ücretli. Community ise kendini geliştirmek isteyenlerin ve ücretli sürümlerdeki özelliklere ihtiyacı olmayan kişilerin kullandığı ücretsiz sürüm.
Xamarin eklentisi ile C# kullanarak mobil uygulama yapabilirsiniz.(Tavsiye etmiyorum daha iyi alternatifleri var.)
Xamarin aslında güzel başlayan bir projeydi. Tek seferde Android, IOS ve Windows Phone için C# ile uygulama yazmayı amaçlıyordu. Tanıtım sunumuna katılmıştım 2017'de. Microsof'tan bir MVP gelip demo yazarak tek tek özelliklerini ve avantajlarını anlatmıştı.
1596999153232.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı