Visual Studio veri sızdırır mı?

revs36

Femtopat
Daha fazla  
Soru biraz saçma gibi gözüksede hikayesi şu öğlen bir video izledim. Google'nin yeni vakası olan gizli sekmeden veri sızdırması olayı hakkında ve aklıma bu soru geldi. Visual Studio 2019'da böyle bir durum olabilir mi? Aslında soru saçma olsa da önemli bilgilerimi tuttuğum cihazım vardı ve onda sadece Visual Studio kuruluydu. Bu yüzden biraz merak ettim :) not: Kaynak kodları için biraz araştırdım fakat bulamadım. Ayrıca Visual Studio içerisinde sadece msvc ve kütüphaneleri vardı. Ayrıca C# için Dotnet'i form uygulaması yapmadığım için ayrı kurmuştum.

Soru biraz saçma gibi gözüksede hikayesi şu öğlen bir video izledim. Google'nin yeni vakası olan gizli sekmeden veri sızdırması olayı hakkında ve aklıma bu soru geldi. Visual Studio 2019'da böyle bir durum olabilir mi? Aslında soru saçma olsa da önemli bilgilerimi tuttuğum cihazım vardı ve onda sadece Visual Studio kuruluydu. Bu yüzden biraz merak ettim :) not: Kaynak kodları için biraz araştırdım fakat bulamadım. Ayrıca Visual Studio içerisinde sadece msvc ve kütüphaneleri vardı. Ayrıca C# için Dotnet'i form uygulaması yapmadığım için ayrı kurmuştum.

Open Source alternatiflerine bakabilirsin.

Sorunuza gelirsek. Ben uzun süredir Visual Studio 2019 kullanıyorum. Microsoft zaten Windows 10 üzerinden sizin verilerinizi toplaması ve sizi takip etmesiyle meşhurdur, neden Visual Studio 2019'da yapmasın? Ama verilerinizi başka şirketlere satacağını düşünmüyorum. Aslında şöyle birşey de var, hadi Windows 10'u herkes kullanıyor o yüzden veri topluyor ama neden yalnızca profosyonel programcıların kullandığı bir uygulamadan veri toplasın? Handi programlama dili en çok kullanılıyor diye bir tablo hazırlar en fazla. Bir de verileriniz niye bu kadar önemli? Toplasın ne olacak? Bill Gates özellikle sizi mi takip edecek? Gizli hayatınızı mı ortaya çıkaracak? Doğrusu ben pek takmıyorum. Sonuçta illegal birşey de yapmıyorum, gizli hayatımı bilgisayarıma da emanet etmiyorum, niye verilerimin toplanmasından korkayım?

Sorunuza gelirsek. Ben uzun süredir Visual Studio 2019 kullanıyorum. Microsoft zaten Windows 10 üzerinden sizin verilerinizi toplaması ve sizi takip etmesiyle meşhurdur, neden Visual Studio 2019'da yapmasın? Ama verilerinizi başka şirketlere satacağını düşünmüyorum. Aslında şöyle bir şey de var, hadi Windows 10'u herkes kullanıyor o yüzden veri topluyor ama neden yalnızca profesyonel programcıların kullandığı bir uygulamadan veri toplasın? Handi programlama dili en çok kullanılıyor diye bir tablo hazırlar en fazla. Bir de verileriniz niye bu kadar önemli? Toplasın ne olacak? Bill Gates özellikle sizi mi takip edecek? Gizli hayatınızı mı ortaya çıkaracak? Doğrusu ben pek takmıyorum. Sonuçta illegal bir şey de yapmıyorum, gizli hayatımı bilgisayarıma da emanet etmiyorum, niye verilerimin toplanmasından korkayım?

Kendiniz için konuştuğunuz belli zaten ancak kendimden örnek vereyim size, web üzerine daha çok çalışıyorum ancak bazı C# ve C++ projelerim kişisel projelerim veya kaynak kodlarını paylaşmak istemediğim programlar olabiliyor. Mesela ekip arasında dosya transferi yapıp konuşabileceğimiz Discord ve git altarnetifi program yazdık. Kendimize göre geliştiriyoruz.
Bu projedeki datalarda IP bilgilerimiz ve birçok şey açık bir durumda. Bu projenin yayılması hem bizi üzer hem de rahatsız edici olur. O sebepten dolayı önemli olabilir. Elbette illegal işler yapmasakda gizlilik önemli oluyor.
Siz paranoyak olmuşsunuz hocam. Bu foruma gelenin takıntısı olmasa bile bir süre sonra olmaya başlıyor. Verimi satıyorlar diye post görüyorum her gün. 10 senedir internet kullanırım daha hiçbir olayla karşılaşmadım.

Veri güvenliğinizi önemsememeniz Windows 7 kullanmanızdan anlaşılıyor :)

Bir de verileriniz niye bu kadar önemli? Toplasın ne olacak? Bill Gates özellikle sizi mi takip edecek? Gizli hayatınızı mı ortaya çıkaracak? Doğrusu ben pek takmıyorum. Sonuçta illegal birşey de yapmıyorum, gizli hayatımı bilgisayarıma da emanet etmiyorum, niye verilerimin toplanmasından korkayım?
Çok haklısın ya. Özellikle son günlerde böyle şeyler çok konuşulmaya başlandı. Verileriniz de ne var ki toplasa nolcak. Biri özellikli sizin bilgilerinize mi bakacak? Ayrıca tanımadığın birinde senin bilgilerin olsa nolacak?

Çok haklısın ya. Özellikle son günlerde böyle şeyler çok konuşulmaya başlandı. Verileriniz de ne var ki toplasa nolacak. Biri özellikli sizin bilgilerinize mi bakacak? Ayrıca tanımadığın birinde senin bilgilerin olsa nolacak?

Siz bilgilerinizi önemsemeyebilirsiniz ancak biz önemsiyoruz arkadaşlar.

Kendiniz için konuştuğunuz belli zaten ancak kendimden örnek vereyim size, web üzerine daha çok çalışıyorum ancak bazı C# ve C++ projelerim kişisel projelerim veya kaynak kodlarını paylaşmak istemediğim programlar olabiliyor. Mesela ekip arasında dosya transferi yapıp konuşabileceğimiz Discord ve git altarnetifi program yazdık. Kendimize göre geliştiriyoruz.
Bu projedeki datalarda IP bilgilerimiz ve birçok şey açık bir durumda. Bu projenin yayılması hem bizi üzer hem de rahatsız edici olur. O sebepten dolayı önemli olabilir. Elbette illegal işler yapmasakda gizlilik önemli oluyor.

Veri güvenliğinizi önemsememeniz Windows 7 kullanmanızdan anlaşılıyor :)
Ne alaka? Sizin gibi paranoyak değilim en azından. En ufak bir şey olunca verilerimi çalıyorlar diye yazmıyorum buraya.

Yeni konular

Geri
Yukarı