Vitamin kullanım süresi

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar ellerimde titreme sorunundan nöroloji bölümüne gittim doktor kan testi istedi. Kan sonuçlarım çok düşük çıktı, doktor bana d vitamini ve b12 iğnesi verdi (iki kutu), bunları kullan devam ederse 6 ay sonra yine gel dedi, şimdi ilaçlar bitmek üzere, ilaçlar bitince mi, gitmeliyim yoksa 6 ay sonra mı, gitmeliyim? Sonuçta ilaçlar bitince yine kan degerleri düşebilir.

Doktor ilaçları kullan iyileşmezsen 6 ay sonra yine gel dediyse mantık olarak ilacının ne zaman biteceğini de biliyordur ama yine soruda mantık yok. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Kendi yazdığın sorunun içinde aradığın cevap ama sıkıntın sadece ellerinde değil galiba. Doktorun sorununun vitamin eksikliğinden kaynaklandığını düşünmüş ve bunları al demiş. Sen iyileşene kadar onları alacaksın. 6 ay boyunca kullanmana rağmen iyileşmediysen tekrar gideceksin ve başka ilaç verecek.

Yanlış almadıysam ilaçlar bitince eğer titreme sorunu yaşarsan 6 ay sonra gel demiş. Yani titreme sorunu geçtiyse gelmene gerek yok demek istemiş olmalı.

Yanlış almadıysam ilaçlar bitince eğer titreme sorunu yaşarsan 6 ay sonra gel demiş. Yani titreme sorunu geçtiyse gelmene gerek yok demek istemiş olmalı.
Arkadaşa katılıyorum ama sizin içiniz yine de rahat etmeyecek gibi duruyor 🙂.
Bence randevu alıp tekrar gidin herhangi bir yanlışlık yaşanmaması için...
Bu seferde söylenenleri iyi anlayın böyle bir sorun yaşamamak için 👍.

Kendi yazdığın sorunun içinde aradığın cevap ama sıkıntın sadece ellerinde değil galiba. Doktorun sorununun vitamin eksikliğinden kaynaklandığını düşünmüş ve bunları al demiş. Sen iyileşene kadar onları alacaksın. 6 ay boyunca kullanmana rağmen iyileşmediysen tekrar gideceksin ve başka ilaç verecek.
Anlama sıkıntın var galiba verdiği ilaçlar 4 haftalık, yani 6 aylık bir ilaç yok. Bende diyorum ki ilaçlar erken bitiyor. Burda benim yazdıklarımı tekrar yazmanın mantığı yok.

6 aylık ilaç yazmayız zaten. İlaçların bittikten sonra şikayetlerin devam ediyorsa tekrardan doktora görün.
İlaçları kullandıktan sonra kan değerlerinin yükselmiş olması lazım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı