Vitamin kullanım süresi

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar ellerimde titreme sorunundan nöroloji bölümüne gittim doktor kan testi istedi. Kan sonuçlarım çok düşük çıktı, doktor bana d vitamini ve b12 iğnesi verdi (iki kutu), bunları kullan devam ederse 6 ay sonra yine gel dedi, şimdi ilaçlar bitmek üzere, ilaçlar bitince mi, gitmeliyim yoksa 6 ay sonra mı, gitmeliyim? Sonuçta ilaçlar bitince yine kan degerleri düşebilir.

Doktor ilaçları kullan iyileşmezsen 6 ay sonra yine gel dediyse mantık olarak ilacının ne zaman biteceğini de biliyordur ama yine soruda mantık yok. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Kendi yazdığın sorunun içinde aradığın cevap ama sıkıntın sadece ellerinde değil galiba. Doktorun sorununun vitamin eksikliğinden kaynaklandığını düşünmüş ve bunları al demiş. Sen iyileşene kadar onları alacaksın. 6 ay boyunca kullanmana rağmen iyileşmediysen tekrar gideceksin ve başka ilaç verecek.

Yanlış almadıysam ilaçlar bitince eğer titreme sorunu yaşarsan 6 ay sonra gel demiş. Yani titreme sorunu geçtiyse gelmene gerek yok demek istemiş olmalı.

Yanlış almadıysam ilaçlar bitince eğer titreme sorunu yaşarsan 6 ay sonra gel demiş. Yani titreme sorunu geçtiyse gelmene gerek yok demek istemiş olmalı.
Arkadaşa katılıyorum ama sizin içiniz yine de rahat etmeyecek gibi duruyor 🙂.
Bence randevu alıp tekrar gidin herhangi bir yanlışlık yaşanmaması için...
Bu seferde söylenenleri iyi anlayın böyle bir sorun yaşamamak için 👍.

Kendi yazdığın sorunun içinde aradığın cevap ama sıkıntın sadece ellerinde değil galiba. Doktorun sorununun vitamin eksikliğinden kaynaklandığını düşünmüş ve bunları al demiş. Sen iyileşene kadar onları alacaksın. 6 ay boyunca kullanmana rağmen iyileşmediysen tekrar gideceksin ve başka ilaç verecek.
Anlama sıkıntın var galiba verdiği ilaçlar 4 haftalık, yani 6 aylık bir ilaç yok. Bende diyorum ki ilaçlar erken bitiyor. Burda benim yazdıklarımı tekrar yazmanın mantığı yok.

6 aylık ilaç yazmayız zaten. İlaçların bittikten sonra şikayetlerin devam ediyorsa tekrardan doktora görün.
İlaçları kullandıktan sonra kan değerlerinin yükselmiş olması lazım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı