Rehber Vivaldi için Opera GX teması

Tekrardan selamlar dostlar, bugün sizlerle Vivaldi için Opera GX teması kullanacağız. Bilmeyen arkadaşlar için söyleyeyim, Vivaldi Opera'nın kurucusu tarafından 2016 yılında piyasaya sürüldü ve Opera'yı Çinli şirketlere sattı. Opera GX için gizlilik sorunları muhabbeti çok dönüyor, biz de bu temayı Vivaldi için kullanacağız.

Öncelikle bu "GitHub" sitesinden dosyamızı indiriyoruz ve arşivden çıkartıyoruz. Çıkan dosyayı silinmeyecek bir konuma almanız iyi olur, bu temanın silinmemesi gerekiyor.

1.PNG

İnen dosyayı hazırladıktan sonra Vivaldi tarayıcısını açıp adres çubuğuna vivaldi://experiments/ yazıp Allow for using CSS modifications seçeneğini tik koyup aktifleştiriyoruz.
2.PNG

Bu ayarı aktif ettikten sonra Vivaldi ayarlarına giriyoruz ve "Görünüm" sekmesinden "Özel Arayüz Değişiklikleri" yanındaki "Klasör Seç" yerinden, arşivden çıkan dosyanın içerisinde mod klasörünü seçiyoruz.

3.PNG

Temamızı şu anda yükledik ve aktif olması için tarayıcımızı yeniden başlatmamız gerekiyor. Bunun için vivaldi://restart komutunu adres kısmına yazıp tarayıcıyı yeniden başlatıyoruz.
4.PNG

İlk başta tuhaf ve değişik renkler olmuş olabilir, endişelenmeyin. Ayarlardan temamızın rengini vs. ayarlayalım ve güzel bir görüntü elde edelim.

Benim kullandığım tema renkleri ve ayarları bu şekilde, isterseniz kullanabilirsiniz.
5.PNG

Tarayıcımızın son görünüşü bu şekilde olacaktır.
6.PNG

İyi kullanmalar dostlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bunu başka tarayıcılara yapabiliyor muyuz?
Bu CSS teması Vivaldi için sadece. Diğer tarayıcılarda çalışacağını pek sanmıyorum.
Güzel konu. Vivaldi'yi kişiselleştirmeye üşendiğim için kullanmaktan vazgeçmiştim. Teşekkürler. Ama bu tema olayı ne kadar güvenilir?
Vivaldi forumunda görmüştüm bunu, hem GitHub üzerinde olması hem de forumda bulunması pek bir sorun olacak gibi durmuyor bence. Virüs konusunda ise hem Kaspersky hem de Malwarebytes ile taratmıştım, herhangi bir sorun yoktu.

Bu CSS teması Vivaldi için sadece. Diğer tarayıcılarda çalışacağını pek sanmıyorum.

Vivaldi forumunda görmüştüm bunu, hem GitHub üzerinde olması hem de forumda bulunması pek bir sorun olacak gibi durmuyor bence. Virüs konusunda ise hem Kaspersky hem de Malwarebytes ile taratmıştım, herhangi bir sorun yoktu.

Hocam konuyu hortlatmış gibi olacağım bir tane konuda açtım ama net bir cevap alamadım neyse soruma geçeyim ben bunun gibi bir mod yüklemiştim Firefox moduydu indirdikten bir gün sonra mailim çalınıyordu bu moddan kaynaklı olabilir mi?

Hocam konuyu hortlatmış gibi olacağım bir tane konuda açtım ama net bir cevap alamadım neyse soruma geçeyim ben bunun gibi bir mod yüklemiştim Firefox moduydu indirdikten bir gün sonra mailim çalınıyordu bu moddan kaynaklı olabilir mi?
Pek sanmıyorum dostum, içeriğine vs. bakmak gerekiyor. Virüs taraması yapmış mıydın? Öyle tehlikeli şeyler hemen bulunur genelde.

Geri
Yukarı