Vivo Y11s nasıl rootlanır?

özgürk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Vivo Y11s akıllı telefonda root erişimi sağlamak istiyorum. Geliştirici seçeneklerinden Bootloader kilidi açmaya izin verdim sonrasında "ADB reboot Bootloader" komutu ile Bootloader'a girdiğimde, bilgisayar aygıt yöneticisinde Android ADB ınterface olarak görüyor. Bu aşamada "fastboot OEM unlock" vb. komutları girdiğimde "remote: Unknown command" şeklinde hata alıyorum. Telefon açıkken "ADB reboot fastboot" komutu ile Fastboot'a girip tekrar "fastboot flashing unlock" vb. komutları girdiğimde "unable to open fastboot hal" şeklinde hata alıyorum. Farklı kilit açma komutları denedim, telefon kilidini kaldırmayı denedim ama Bootloader kilidini bir türlü açamadım. Bazı Samsung cihazlarda fastboot üzerinden recovery yüklemesi yapılamadığında, zadig programı ile sürücü değiştirilip heimdall komut satırı programı ile recovery yükleme işlemi yapılabiliyordu. Vivo Y11s Türkiye'de üretildiği ve çok yaygın olmadığı için internet üzerinde pek bir içerik bulamadım. Vivo global sitesinde de "there is no way to root vivo Phone" yazıyor ama kernel kodlarını paylaşıyorlar. "fastboot flash boot" komutuna izin vermeyecekse kernel kodlarını paylaşmanın da bir anlamı yok aslında. Bence çözüm heimdall tarzı bir program geliştirilip recovery flash işlemi için zorlanabilir veya Bootloader modu için quallcomm sürücüsü zorla yüklenip qfıl programı ile recovery yükleme işlemi denenebilir. Vivo'nun bu şekilde zorluk çıkacağını bilseydim satın almazdım, sonuçta biz donanıma da para ödüyoruz ve istediğimiz gibi kullanma hakkına sahibiz. Sizce başka hangi yolları deneyebilirim?

Uzun diye okumadıysanız, Vivo telefonu nasıl rootlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı