Çözüldü Vivobook 15 M1502IA kaç RAM slotu var?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Stuff

Hectopat
Vivobook 15 M1502ıa modeline sahibim, içinde Ryzen 5 4600H var ekran kartı yok. Şu anda 8 GB RAM'e sahibim 8 daha arttırırsam FPS konusunda ne kadar artışlar olur? Arttırabilir miyim?

Günlük kullanım için tasarlanmış bir makine. 16GB RAM'li modelleri de olduğuna göre arttırabilme ihtimalin var, ASUS Destek'le görüş.

Diğer yandan RAM arttırsan da oyunlarda mutlu etmez, oynadığın oyuna da bağlı olmakla birlikte. Oyunu ekran kartı oynatır. Ekran kartın yoksa... Bende 16GB DDR5 RAM var, i9 işlemci var yine de oyunun o'sunu duyunca makine soğuk terler döküyor🤣

1 adet SO-DIMM slotu mevcut ve 8 GB lehimli RAM var. Crucial maksimum 24 GB yapılabilir demiş;

AMD işlemcilerde Dual channel RAM olması gözler görülür bir artış sağlıyor. Oyundan oyuna değişir.

Çözüm
1 adet SO-DIMM slotu mevcut ve 8 GB lehimli RAM var. Crucial maksimum 24 GB yapılabilir demiş;

AMD işlemcilerde Dual channel RAM olması gözler görülür bir artış sağlıyor. Oyundan oyuna değişir.

Peki RAM oneriniz var midir buna takabilecegim? Bir 8'lik takmak istiyorum, 3200MHz Dual channel olur mu? Tercihen Amazon.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki RAM oneriniz var midir buna takabilecegim? Bir 8'lik takmak istiyorum, 3200MHz Dual channel olur mu? Tercihen Amazon.

Amazon'dan istiyorsanız buna bakabilirsiniz;

Zaten içinde lehimli RAM olduğu için bununla beraber Dual channel olur 8+8.

Bugün taktım ve gerçekten bu kadar fark yaratacağını düşünmemiştim. Valorant'ta ortalama 60 70FPS arası alırken şu an sabit 130 çok skill varsa 120 civarlarını görüyorum. CS2 de 15 20 FPS civarıydı, şimdi onu indiriyorum. Güncelleme yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün taktım ve gerçekten bu kadar fark yaratacağını düşünmemiştim. Valorant'ta ortalama 60 70FPS arası alırken şu an sabit 130 çok skill varsa 120 civarlarını görüyorum. CS2 de 15 20 FPS civarıydı, şimdi onu indiriyorum. Güncelleme yaparım.

Dual channel performansı özellikle CPU temelli oyunlarda farkını çok net gösterir. Sizinde oynadığınız oyunalar CPU temelli genel olarak galiba, arttırmanız cok mantıklı bir hareket olmuş.

Dual channel performansı özellikle CPU temelli oyunlarda farkını çok net gösterir. Sizinde oynadığınız oyunalar CPU temelli genel olarak galiba, arttırmanız cok mantıklı bir hareket olmuş.

CS2 şu anda 1080p de 55 60 FPS arası fakat 4:3 oyandığım için zaten herhangi bir haritada DM oynarken ortalama 110 civarı alıyorum droplar girdiği için monitörümün Hz ine sabitledim. Vallahi teşekkürler yardımınız için çok sağ olun.

Geri
Yukarı