VivoBook 15 X512'DA-EJ957 RAM yükseltme nasıl yapılır?

Mert Yusuf

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, günlük kullanım ve yazılım çalışmalarım için ASUS vivabook 15 X512'DA-EJ957 modelini aldım, fakat RAM konusunda kafam karıştı. Halihazırda içinde 8 GB RAM ile geliyor ben yükseltmek istiyorum ama sanırım 4+4 şeklinde gelen RAM'i 4 GB ekran kullanımı için ayırıyor. İçinde 1 boş RAM Slot'umu var yoksa 4 GB lehimli 4 GB slotta slottakini çıkartıp üzerine ekleme mi yapacağım? Sitesin'de Max 12 şeklinde gösteriyor ama bazı Videolar'da 16 takılıyor tam anlamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Notebook linki: Asus VivoBook 15 X512DA-EJ957 AMD Ryzen 5-3500U 2.10GHz 8GB DDR4 256GB SSD 15.6” FullHD FreeDOS Notebook - incehesap.com
CPU Z:

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
4 değil 2 GB ekran kartına gidiyor. Cihazın içinde 4+4 GB bellek var. Bir tanesi anakarta gömülü. Yani sizin bellek takabileceğiniz bir tane slot var. İçindekini çıkarıp 8 GB bellek takacaksınız. Sitesinde en fazla 12 desteklediği belirtilmiş. Bazı kaynaklarda toplamda 20 GB desteklediği yazıyor. Eğer denemek isterseniz 16 GB bellek alıp takabilirsiniz. Riske atmak istemiyorsanız 8 GB bellek alın.

Hangi belleği takacağınızı bilmiyorsanız SPD sekmesini paylaşın.

512.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba çok uzun zaman olmuş ama yükseltmeyi yaptınız mı, FPS konusunda bir artış gözlemlediniz mi? Ram değiştirme işlemini kendiniz gerçekleştirdiyseniz nasıl yaptığınızı da dinlemeyi çok isterim.

Teşekkürler.

Merhaba çok uzun zaman olmuş ama yükseltmeyi yaptınız mı, FPS konusunda bir artış gözlemlediniz mi? RAM değiştirme işlemini kendiniz gerçekleştirdiyseniz nasıl yaptığınızı da dinlemeyi çok isterim.

Teşekkürler.

Merhaba hocam RAM'leri degistirmedim. Fakat degistirmek istiyorsaniz ASUS'a yollamaniz gerekmekte aksi taktirde garantisi bozuluyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı