Vivobook 16 OLED vs 16X

EfeKaan02

Hectopat
Merhaba, bu ikisi arasında kaldım. Birisi normal yaygın olan 16X modeli diğeri düz 16. 16 olan sitesinde OLED olarak geçiyor fakat nasıl bu kadar ucuz olabiliyor?

Ayrıyeten birisi R5 5600 diğeri i5 1235U.

Hangisini önerirsiniz. Ve gerçekten OLED mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci olarak Intel olanı daha yeni ve iyi. Intel olanı alırsanız daha uzun süre kullanırsınız diye düşünüyorum. Ama halihazırda 13.nesil işlemciler arasında fiyat farkı çok yok eğer bütçe artarsa 13.nesil i5 de daha iyi bir seçim olur bence.

İşlemci olarak Intel olanı daha yeni ve iyi. Intel olanı alırsanız daha uzun süre kullanırsınız diye düşünüyorum. Ama halihazırda 13.nesil işlemciler arasında fiyat farkı çok yok eğer bütçe artarsa 13.nesil i5 de daha iyi bir seçim olur bence.
Katılmıyorum. Üç beş sene geçince U sınıfı işlemcilerin bir olayı kalmayacak fakat H sınıfı işlemciler hala kullanılabilir olacak. Özellikle laptop bataryasının kendini saldığı dönem bu fark daha iyi anlaşılacak.

İkisi de OLED ekrana sahip değil. Olsalardı mutlaka özellikler kısmında yazardı. ASUS 16X serisinde kafa karıştırıcı bir numaralandırma sistemi kullanıyor. Model koduyla birebir araştırma yapmak gerekli.

Geri
Yukarı