Vize alımında Kürtlere ayrıcalık mı var?

İltica etmede işe yarıyor. Sadece Kürt'ler değil diğer ülkelerdeki azınlıklar için de geçerli.

Birilerinden tehdit alıyorsan veya siyasi partiler tarafından dava olduysan kolay alırsın benim iş yerinde bir abi AKP'ye sallamış eskiden Twitter da dava olmuştu geçen bunun kanıtını gösterip gitti özeti bu yoksa bu kadar kolay degil
Abim Kanada için iltica başvurusu yapmıştı. adam 5 yıl İstanbul Üniversitesi Elektirik- Elektronik mühendisliği okudu.
En ücra yerlerdeki insanlar atandı bir abim atanamadı.
Örneğin Vandakiler.
(YGS-LYS sayısalda 485 puan yapmıştı)
Bu bir sebep olur mu vize için @Gokhan Bird

Bunu kim nereden söylüyorsa yalan. Kaç tane akrabam iltica yaptı, oradaki yetkililer beyinsiz, mağarada yaşamıyorlar. Türkiye'de Kürt'lere ırkçılık yapılmadığını biliyorlar, bu yüzden Kürt olmak iltica sebebi değil. Bunu söylerseniz de Türkiye'ye geri gonderilirsiniz. Yaşayan akrabalarim var.
Bu ülkede Kürtlere gerçekten ayrımcılık yapılmıyor mu? Kaç tane tanıdığım kürt varsa hepsi hayatında en az bir kere bir şekilde ayrımcılığa uğradığını söylüyor.
En basitinden temel insan hakkı olan anadilde eğitim istiyoruz diye yürüyüş yapılınca olanları görelim

Vize'ye pek etki etmez fakat iltica başvurusunda etki edebilir.

Evet çünkü birçok insan bu konuda yalan söylüyor. Sırf Hollandaya iltica etmek için eş cinsel olduğunu söylüyor ama yalan beyan veriyorlar. Hatta Youtubeda Laz olup iltica etmek için kürtçe öğrenen birisi olduğunu izlemiştim. Bu konuda artık daha katılar ve ciddi kanıt istiyorlar
Hocam evet bende biliyorum o adamı. Ben istesem çok rahat iltica ederim etnik kökenim türk olmasına rağmen ama böyle bir şeyi tercih etmem çünkü: Mesleğim gereği yurtdışına çıkma imkanım var fakat sağolsun diplomatik açıdan çok mükemmel bir ülke olduğumuz için kıskanıyorlar bu yüzden vize vermiyorlar.

Aynen öyle. Zaten iltica demek "benim bu ülkede can sağlığım tehlikede" demek. Ülkenin ekonomisi kötü diye iltica talebi kabul edilmez ama ülkede kürt olduğun için bazı haklardan yararlanamadigini, insanlar için nefret unsuru olduğunu söylersen iltica sebebi olur
Bildiğim kadarıyla bu bahaneyi eskiden kabul ediyorlarmış. Kürt olup bu argümanları öne sürüp de ilticası kabul edilmeyen bir çok kişi gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı