Vize Sorusu: Where is she from?

Bence karşı taraf hatalı. Ne yani İtalya'da yaşayan herkes İtalyan mı? Şıkların arasında "She is from Italy." kesinlikle olmalıydı.

"She is from Italy" ve "She is Italian" arasında bir fark yoktur. Siz grammar hatası aramışsınız fakat bir hata yok. İtalyan olmak ve italyalı olmak arasında bir fark bulamazsınız. Sizdeki hata Türkçe olarak düşündüğünüzden oluşuyor. Öyle düşünmeyin...
Asıl sorun, böyle cevaplanabileceğini belirtmeyip de böyle bir cevap istemesiydi. Yani derste b Böyle yanlış olmadığının ben de farkındayım. Sadece, boş bırakmamı söyledikleri için, hakkımı aramak istemiştim. Yoksa dersten kaldığım veya düşük harf notu beklediğim falan da yok yani :kıkırda: İş işten geçti zaten, ilgileriniz için de teşekkürler.
Ekleme: Cümleyi tamamlayamamışım, süresi geçtiği için düzenleyemedim. İkinci cümle şöyle idi; Yani derste böyle bir anlatım olmadı".

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı