Çözüldü Vizelere girmeyince ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gingka Hagane

Hectopat
Daha fazla  
Beni vizeler hakkında bilgilendirir misiniz? Ben hiçbir vizeye girmedim, şimdi ne olacak? Bu sene o derslerin tekrar vizesine girecek miyim yoksa seneye mi girmek zorundayım? Devamsızlıktan kalınca bir fark oluyor mu?

Çözüm
Vizelerden 8 hafta sonra finaller olur. Finallerden 1 hafta sonra bütünlemeler olur. Vizeye girmediğin için finalden yüksek puan almak zorundasın. Alamazsan bütünlemeden yüksek puan almak zorundasın. Ancak tam olarak kaç puan alman gerektiğini söyleyemeyiz. Çünkü senin üniversitende vize ve final yüzde kaç alınıyor bilmiyoruz ve çan eğrisi var mı yok mu bilmiyoruz.

Ayrıca 4 hafta devamsızlığın varsa sınırdasın demektir. 5. hafta olursa devamsızlıktan kalırsın. Bu durumda vizeye ve finale girmene gerek kalmaz. Seneye tekrar o derslere girmen gerekir. Eğer devamsızlıktan değil de düşük not yüzünden dersten kalırsan seneye derslere girmen gerekmez. Sadece sınavlarına girmen gerekir. Fark bu.
Finallerde veya bütlerde verirsen bir şey olmaz veremezsen alttan ders almak zorunda kalacaksın. Devamsızlıktan kalınca final ya da bütte düzeltme şansın da olmuyor direkt kalıyorsun. Lisans mı okuyorsunuz?

Ben hiçbir vizeye girmedim, şimdi ne olacak?
Finalde de yetersiz not alırsan dersten kalırsın, seneye tekrar almak zorunda kalırsın. Devamsızlıktan kalırsan direkt kalıyorsun.

Vizeler için mazeret sınavı yapılıyor ancak geçerli bir sebebin (raporun) yoksa giremezsin.

Finallerde veya bütlerde verirsen bir şey olmaz veremezsen alttan ders almak zorunda kalacaksın. Devamsızlıktan kalınca final ya da bütte düzeltme şansın da olmuyor direkt kalıyorsun. Lisans mı okuyorsunuz?
Finaller ve bütler ne zaman oluyor?
İngilizce mütercim tercümanlık okuyorum, o lisans mı oluyor?

Lisans.

Anlamadığım şey bu bölümü kazanmışsınız, gayet iyi de bir bölüm. Üniversite nedir, ne değildir diye hiç mi araştırmadınız? Final ve bütünleme tarihlerini de üniversitenin akademik takviminden bulabilirsiniz.

Finaller ve bütler ne zaman oluyor?

Lisans olarak gözüküyor. Seneye ya da ikinci dönem ders seçimi yaparken bu dersleri göreceksiniz kalırsanız. Muhtemelen AKTS niz izin vermeyecek birçoğunu almanıza. Şansınızı deneyin, finallerde geçmeye bakın. Geçemezseniz yarım dönem uzayacak gibi şimdilik.

Lisans.

Anlamadığım şey bu bölümü kazanmışsınız, gayet iyi de bir bölüm. Üniversite nedir, ne değildir diye hiç mi araştırmadınız? Final ve bütünleme tarihlerini de üniversitenin akademik takviminden bulabilirsiniz.
Yok araştırmadım.
Lisans olarak gözüküyor. Seneye ya da ikinci dönem ders seçimi yaparken bu dersleri göreceksiniz kalırsanız. Muhtemelen AKTS niz izin vermeyecek birçoğunu almanıza. Şansınızı deneyin, finallerde geçmeye bakın. Geçemezseniz yarım dönem uzayacak gibi şimdilik.
Şu an devamsızlıktan kaldıysam ikinci dönem ders seçemem değil mi?

Yok araştırmadım.

Şu an devamsızlıktan kaldıysam ikinci dönem ders seçemem değil mi?
Seçersin. İlk dönem ayrı, ikinci dönem ayrı. Dönemden kalmazsın, dersten kalırsın. Seneye aynı dönemde alttan ders almak zorunda kalırsın.

Geri
Yukarı