Çözüldü VLC modül import edilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

407204

Centipat
Import VLC diyorum.
Kod:
Traceback (most recent call last):
File "C:/Users/User/PycharmProjects/pythonProject4/kayıt sistemi.py", line 2, in <module>
İmport VLC.
ModuleNotFoundError: No module named 'VLC'.
Diye çıktı veriyor. VLC ile ses dosyası açabiliyorum ama Python'da kullanamıyorum, galiba modül olarak görmüyor ama CMD pip ya da Python komutlarını kabul etmiyor. Ne yapabilirim? @Steve Rogers @purrito

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçük harflerle import vlc yazabilir misiniz? Aşağıdaki 54. satır.

Evet hocam yazmıştım tanınmıyor oda.

Python dosyalarının hasar görmediğinden emin miyiz peki? Pip çalışmıyorsa bi'sıkıntı vardır. Bence sil-yükle işlemini deneyin Python için.

Hocam sanki pathden pip ile ilgili bir şey yapıyorduk sonra CMD pip'i kabul ediyordu.
Python'u Path'e ekle ya da kaldırıp tekrar yüklerken ana ekrandaki "add Python to path" kutucuğunu işaretle. Sonra pip komutları çalışacaktır.

Deneyeceğim aradığım buydu galiba.
Python'u Path'e ekle ya da kaldırıp tekrar yüklerken ana ekrandaki "add Python to path" kutucuğunu işaretle. Sonra pip komutları çalışacaktır.

Hocam daha açıklayıcı anlatabilir misiniz rica etsem?

Hocam sanki PATH'den pip ile ilgili bir şey yapıyorduk sonra CMD pip'i kabul ediyordu.
@deleted yazmış, kurulumda PATH'e ekle seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Zaten o seçenek aktif değilse çok sıkıntı çekersiniz. Tıpkı benim çektiğim gibi. PyInstaller falan çalışmamıştı PATH'de değilken. Ekleyince sorun çözülmüştü.

@deleted yazmış, kurulumda Path'e ekle seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Zaten o seçenek aktif değilse çok sıkıntı çekersiniz. Tıpkı benim çektiğim gibi. Pyınstaller falan çalışmamıştı Path'de değilken. Ekleyince sorun çözülmüştü.

Hocam PyCharm üzerinden yapıyorum PyCharm'ımı kaldırim ve öyle bir seçeneği hatırlamıyorum hocam ya tam olarak nerede?

Geri
Yukarı