VM Virtualbox Fatal sorunu

666amos666

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
VM Virtualbox'ta Ubuntu 64 Bit çalıştırmaya çalışınca şu hatayı alıyorum, yardım edebilecek var mı?

Dosya Ekleri

• VirtualBox_Ubuntu 64 bit_30_08_2020_17_30_04.png
    VirtualBox_Ubuntu 64 bit_30_08_2020_17_30_04.png
    561 bayt · Görüntüleme: 58
İnternetten Ubuntu ISO dosyasını indirip virtualbox'ta içe aktarmalısınız.

ISO : İmaj dosyası yani bir çok dosya bileşeninin tek bir kalıp haline getirilmiş dosyadır.
en başta sistemi kurarken girilen dosya değil mi o hani linuxun kendi sayfasından indirilen?

Bir işletim sistemini Virtual Machine üzerine kurabilmek için ISO (Disk imajı) dosyasına ihtiyacınız var.
Ubuntu için Ubuntu'nun sitesinden indirebilirisiniz.
Dosyayı indirdikten sonra;
Soldan ikinci logoya sağ-tıklayın.
1598799957900.png

Açılan drop-down menüden Choose a disk file... diyerek indirdiğiniz ISO dosyasını seçin.

1598799961817.png

Ekleme----

Disk imajını (ISO) seçtikten sonra ISO üzerinden çalışması için VM'i yeniden başlatmanız gerekiyor. Pencereyi kapat-aç da yapabilirsiniz. Ve daha usturuplu bir şekilde, Üst menüden: Makine > Sıfırla (Host + R) (Host tuşu eğer değiştirmediyseniz Windows üzerinde Sağ-CTRL tuşudur.)

Bir işletim sistemini Virtual Machine üzerine kurabilmek için ISO (Disk imajı) dosyasına ihtiyacınız var.
Ubuntu için Ubuntu'nun sitesinden indirebilirisiniz.
Dosyayı indirdikten sonra;
Soldan ikinci logoya sağ-tıklayın.
Eki Görüntüle 652894
Açılan drop-down menüden Choose a disk file... diyerek indirdiğiniz ISO dosyasını seçin.

Eki Görüntüle 652895

Ekleme----

Disk imajını (ISO) seçtikten sonra ISO üzerinden çalışması için VM'i yeniden başlatmanız gerekiyor. Pencereyi kapat-aç da yapabilirsiniz. Ve daha usturuplu bir şekilde, Üst menüden: Makine > Sıfırla (Host + R) (Host tuşu eğer değiştirmediyseniz Windows üzerinde Sağ-CTRL tuşudur.)
yalnız şöyle küçük bir sıkıntı var, basamıyorum, bastığımda hiçbir şey
gerçekleşmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı