Çözüldü VM VirtualBox Kali Linux 2021.1 "No bootable medium found!" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Siradan1i

Femtopat
Daha fazla  
VirtualBox'tan sistemi başlattığım zaman Siyah ekran üzerinde "Fatal. No bootable medium found! System halted." hatasını alıyorum. Eğitim aldığım kitapta Virtualization Tech'i açarsam sorunun düzeleceği yazıyor. Virtualization techi açmama rağmen sorun devam ediyor. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Kali Linux'un ISO dosyasını indirdiysen, aşağıdaki bölümden ISO dosyasını seçmen gerekiyor.

2021-04-22_15-26.png

.ova uzantılı dosyayı indirdiysen, aşağıdaki gibi "Cihazı içe aktar" bölümünden eklemen gerekiyor.

Ekran görüntüsü_2021-04-22_15-27-52.png
VirtualBox'tan sistemi başlattığım zaman Siyah ekran üzerinde "Fatal. No bootable medium found! System halted." hatasını alıyorum. Eğitim aldığım kitapta Virtualization Tech'i açarsam sorunun düzeleceği yazıyor. Virtualization techi açmama rağmen sorun devam ediyor. Ne yapmalıyım?
ISO dosyasını makineye bağladığınızdan emin misiniz? Ayarlar > Depolama kısmının ekran görüntüsünü alıp buraya atın.

Kali Linux'un ISO dosyasını indirdiysen, aşağıdaki bölümden ISO dosyasını seçmen gerekiyor.

2021-04-22_15-26.png

.ova uzantılı dosyayı indirdiysen, aşağıdaki gibi "Cihazı içe aktar" bölümünden eklemen gerekiyor.

Ekran görüntüsü_2021-04-22_15-27-52.png

Çözüm

Geri
Yukarı