VMware ana diske erişimini nasıl kesebilirim?

Zaten WMware'ın ana kullanılma sebebi dediğiniz şey. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok, sanal makinedeki virüsler ana bilgisayara sıçramaz. Bu arada Kali linux kurulumu için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz ben ordan bakarak kurmuştum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit: Tabii, sanal makineleri atlatmak üzere tasarlanmış bir virüs bulaşırsa bundan kaçış yok. Yani illaha da %100 güvende sayılmazsınız. Ekstra bir güvenlik önlemi olarak sizin dediğiniz şeye yakın olan şu işlemleri uygulayabilirsiniz:

Son düzenleme:
Sanal makineye sağ tıklayıp network kısmına girin. Tam hatırlayamıyorum ama orada bi kaç seçenek var. Bir tanesi direk fiziksel ağa bağlan. Bir tanesi host + sanal makineler. Diğeride sadece sanal makileri içeren bir seçenek olması lazım. VM0 networkune bağlayın. Daha sonra sanal makineden fiziksel makinanıza ping atın. Eğer ping başarısız olursa ortam izole olmuş demektir.

Sanal makineye sağ tıklayıp network kısmına girin. Tam hatırlayamıyorum ama orada bi kaç seçenek var. Bir tanesi direk fiziksel ağa bağlan. Bir tanesi host + sanal makineler. Diğeride sadece sanal makileri içeren bir seçenek olması lazım. VM0 networkune bağlayın. Daha sonra sanal makineden fiziksel makinanıza ping atın. Eğer ping başarısız olursa ortam izole olmuş demektir.
Hocam video mevcut mu ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı