VMware Catalina seri numarası değiştirme

GenSMBIOS ile iMac14,2 veya MacBookPro14,3 SMBIOS'u oluşturun. Bundan sonra aşağıda "x" yazılmış yerlere bilgileri gerektiği gibi doldurun. Bundan sonra bunu ".vmx" dosyanızın en altına koyun.

[CODE title="Kod"]board-id = “iMac14,2 için Mac-27ADBB7B4CEE8E61 MacBookPro14,3 için Mac-551B86E5744E2388”
hw.model.reflectHost = “FALSE”
hw.model = “x”
serialNumber.reflectHost = “FALSE”
serialNumber = “x”
smbios.reflectHost = “FALSE”
efi.nvram.var.ROM.reflectHost = “FALSE”
efi.nvram.var.MLB.reflectHost = “FALSE”
efi.nvram.var.ROM = “x”[/CODE]

Hocam dediklerinizi yapıp, oluşturmaya çalıştığımda "doğrulanamadı" hatası almaktayım. Eğer imkanınız varsa belki yanlış yapıyorumdur diye, düzenleyip özel mesaj kısmı varsa oradan atabilir misiniz ( eğer yoksa, güvenlik için sıkıntı yaratmatacaksa buradanda olur )
@453482

@arnulfo.kayceon evet, bu konuyu bayağı araştırarak hallettim ve aktif olarak kullanıyorum. Sorunuzu alt tarafta özetliyorum.

Anladığım kadarıyla sadece SMBIOS kısmında sıkıntı yaşadınız, bu yüzden bu konu üzerinde duruyorum.
Alt tarafta bırakacağım GitHub bağlantısından SMBIOS'u indirin. Açmadan önce bilgisayarınızda Python kurulu olması gerekiyor, lakin kurarken "add Python path" kısmının işaretli olması gerekmektedir. Kurduktan sonra SMBIOS'u bir klasöre çıkarıp ".bat" uzantılı dosyayı çalıştırın ve 3. seçenekteki BIOS oluşturmayı seçin. İlk defa açacağınız için birkaç şey indirmesi normaldir, indikten sonra oluşturulmasını istediğiniz modeli belirtmeniz gerekmekte(MacBook Pro14,3 vs.)

Bu dediğim işlemlerden sonra belirttiğiniz sorunun çözülmesi lazım. Herhangi bir hata olursa belirtirseniz yardımcı olurum.

@arnulfo.kayceon evet, bu konuyu bayağı araştırarak hallettim ve aktif olarak kullanıyorum. Sorunuzu alt tarafta özetliyorum.

Anladığım kadarıyla sadece SMBIOS kısmında sıkıntı yaşadınız, bu yüzden bu konu üzerinde duruyorum.
Alt tarafta bırakacağım GitHub bağlantısından SMBIOS'u indirin. Açmadan önce bilgisayarınızda Python kurulu olması gerekiyor, lakin kurarken "add Python path" kısmının işaretli olması gerekmektedir. Kurduktan sonra SMBIOS'u bir klasöre çıkarıp ".bat" uzantılı dosyayı çalıştırın ve 3. seçenekteki BIOS oluşturmayı seçin. İlk defa açacağınız için birkaç şey indirmesi normaldir, indikten sonra oluşturulmasını istediğiniz modeli belirtmeniz gerekmekte(MacBook Pro14,3 vs.)

Bu dediğim işlemlerden sonra belirttiğiniz sorunun çözülmesi lazım. Herhangi bir hata olursa belirtirseniz yardımcı olurum.
SMBIOS'u kurdum kodların herşeyini girdim fakat sunucu hatası halen devam ediyor. Catalina'yı sildim monterey kurdum sonuç halen aynı

@arnulfo.kayceon bu hata bildiğim kadarıyla vmx dosyasında yazdığınız kısmın tek tırnak olmasından kaynaklı. Bu üstte arkadaşın verdiği kısımdaki yazım bende de o hatayı yaratmıştı. Yazılması gereken kısımları ( üstte verilen metin ) sen tek tek (") işaretini kullanarak düzenle. Bu hatanın düzelmesi lazım.

Edit: Bir daha kontrol ettim, arkadaşın verdiği örnek eğik tırnak (“), olması gereken çift normal tırnak("). Bu kısımları düzeltirseniz hatanız çözülecektir.

İşinize yararsa çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim :).

@arnulfo.kayceon bu hata bildiğim kadarıyla vmx dosyasında yazdığınız kısmın tek tırnak olmasından kaynaklı. Bu üstte arkadaşın verdiği kısımdaki yazım bende de o hatayı yaratmıştı. Yazılması gereken kısımları ( üstte verilen metin ) sen tek tek (") işaretini kullanarak düzenle. Bu hatanın düzelmesi lazım.

Edit: Bir daha kontrol ettim, arkadaşın verdiği örnek eğik tırnak (“), olması gereken çift normal tırnak("). Bu kısımları düzeltirseniz hatanız çözülecektir.

İşinize yararsa çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim :).

Düzelttim tekrar Catalina'ya girdim iCloud oluştur kısmı açıldı bilgileri girdim en sonda tam bitti derken yeni Apple kimliğiniz oluşturulurken hata oluştu diyerek kapanıyor yardımcı olabilir misiniz?

Geri
Yukarı